شناسهٔ خبر: 43923 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان اعلام کرد:

آمادگی اتوبوسرانی گلستان برای اربعین حسینی/ ضرورت بررسی سلامت فنی و تجربی ناوگان و رانندگان

نشست معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان با اشاره به آغاز ماه محرم و ایام اربعین حسینی اعلام کرد: حوزه حمل و نقل جاده‌ای استان به ویژه بخش اتوبوسرانی برای این سفر معنوی در حال آماده‌سازی و هماهنگی ناوگان و نیروهای خود است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان، ایوب میرشاهی در جلسه ای که به منظور هماهنگی با شرکت‌های اتوبوسرانی استان برای این سفر معنوی در محل سالن اجتماعات اداره‌کل برگزار شد، به مدیران این شرکت‌ها تاکید کرد: عمر ناوگان این بخش مناسب است و نیاز به  نوسازی در آنها دیده نمی‌شود اما برای این که ایران اسلامی در این ایام در برابر چشمان جهانیان قرار دارد، سلامت فنی و تجربی ناوگان و رانندگان، مساله مهمی است که باید مورد توجه دقیق باشد.

وی از مسایل مورد توجه دیگر در این حوزه را، رعایت و احترام به مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی بیان کرد و گفت: کاهش تصادفات و تلفات جاده ای هدف اصلی در این سفر است و برای دستیابی به این هدف و همچنین، تحقق تاکیدات مقام معظم رهبری در این بخش، همت و دقت نظر مجموعه را می طلبد.

همفکری و تعامل بیشتر با یکدیگر و با سازمان های زیرمجموعه و سنجیده عمل کردن برای تنظیم قراردادهای کاری و پایبندی به آنها از تاکیدات دیگر این مسئول گلستانی بود.

در ادامه این نشست هر یک از مدیران شرکت های اتوبوسرانی، درخواست های خود را برای برقراری سفر معنوی ایمن در این ایام بیان کردند و راهکارهای لازم برای آنها اعمال شد.

سال گذشته ۷۲۰ دستگاه اتوبوس در هنگام اربعین حسینی از استان گلستان به مرز مهران اعزام شد و امسال نیز پیش بینی می‌شود نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشیم./

نظر شما