شناسهٔ خبر: 44011 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست اداره راه و شهرسازی مراغه تشریح کرد:

جزئیات فعالیت‌های حوزه بازآفرینی پایدار شهری شهرستان مراغه

آسفالت سرپرست اداره راه و شهرسازی مراغه اقدامات انجام شده در شهرستان مراغه برای ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی، محرم پور سرپرست اداره راه و شهرسازی مراغه در مورد اقدامات انجام شده در شهرستان مراغه برای ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی گفت:

با توجه به اینکه بافت‌های ناکارآمد شهری و سکونت‌گاه‌های غیررسمی در کشور به یک اولویت تبدیل شده تاکنون فعالیت‌های چشمگیری با رویکرد محله محوری با هدف هویت‌بخشی به سکونت‌گاه‌های غیررسمی و بافت‌های ناکارآمد شهری صورت گرفته در سال ۹۵ در راستای برنامه‌های توانمندسازی بافت‌های ناکارآمد شهری علاوه بر ارائه تسهیلات بانکی به منظور ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرستان، از محل اعتبارات ملی اجرای آسفالت معابر محله پهرآباد با اعتباری بالغ بر ۵۵۰۰ میلیون ریال اجرا و به بهره‌برداری رسید.

محرم پور افزود: امسال ضمن تشکیل ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان و در راستای اجرای کردن محله محوری، محلات اولویت‌دار مشخص شد. اجرای بهسازی و آسفالت معابر محله انزاب با اعتباری بالغ بر ۵۶۰۰ میلیون ریال شروع و پروژه در حال اجراست، در زمینه هویت بخشی به سکونت‌گاه‌های غیررسمی از برنامه‌های بازآفرینی شهری پایدار، احداث مدرسه ۹ کلاسه محله انزاب در دستور کار قرارگرفته و در مرحله تأمین اعتبار است که به زودی این پروژه هم شروع خواهد شد.

وی در پایان امیدوار شد: با این اقدامات گامی اساسی از لحاظ کالبدی، آموزشی و اجتماعی با هدف توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی و بافت‌های ناکارآمد شهری و تحقق اهداف عدالت اجتماعی، توسعه پایدار شهری و به عنوان یکی از بسترهای تبلور اقتصاد مقاومتی قدم‌های مثبتی برداریم.

نظر شما