شناسهٔ خبر: 44084 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

جزئیات زمان پیش فروش بلیت‌های اتوبوس برای اربعین حسینی(ع)

اتوبوس رئیس هیات مدیره و مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور از پیش فروش اینترنتی و حضوری بلیت اتوبوس برای اربعین حسینی از روز ۹ آبان ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احمدرضا عامری افزود: اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور برای تامین اتوبوس مورد نیاز عاشقان امام حسین (ع) در ایام اربعین حسینی هیچ محدودیتی ندارد و تمام رانندگان با عشق و علاقه زائران را در مسیر پایانه های مرزی جابجا خواهند کرد.

وی یادآورشد: از آنجا در سال ۹۶ قیمت بلیت اتوبوس افزایش نیافته و در مسیر پایانه های مرزی همه اتوبوس‌ها یک سری خالی هستند، لذا در صورت موافقت برای تامین بخشی از هزینه‌های جاری رانندگان قیمت بلیت اتوبوس در این ایام ۲ برابر می شود.
وی برای جابجایی زائران حسینی در ایام اربعین هماهنگی لازم با تمام شرکت های مسافربری انجام شده تا جابجایی هموطنان در مسیر پایانه مرزی کشور عراق بیش از پیش تسهیل شود.

همچنین رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین حسینی (ع) گرفته نشده اما ۹ هزار دستگاه اتوبوس آماده جابجایی زائران در این ایام است.

به گزارش ایرنا ، پیش از این معاون وزیر راه وشهرسازی و رئیس سازمان راهداری اعلام کرده بود که ۹ هزار اتوبوس آماده جابجایی زائران اربعین حسینی است.

داود کشاورزیان اظهارداشت: هنوز برای تصمیم‌گیری و تعیین نرخ بلیت اتوبوس در ایام اربعین جلسه ای برگزار نشده است، اما باید قیمت بلیت اتوبوس در این ایام افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره دلایل خود برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس در این ایام افزود: در بازه زمانی ویژه اربعین، اتوبوس ها پس از انتقال مسافران به شهرهای مرزی با عراق، در مسیر برگشت خالی هستند ضمن آنکه به طور معمول توقف‌های طولانی در این مسیر به اتوبوس ها تحمیل می شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره آماده باش ناوگان اتوبوسی ویژه ایام اربعین گفت: حدود ۱۵هزار دستگاه اتوبوس فعال در ناوگان موجود است که پیش بینی می شود بیش از ۵۰ درصد این ناوگان برای ایام جابه جایی زائران حسینی در ایام اربعین استفاده شود.

وی با بیان اینکه اکنون ۹ هزار دستگاه اتوبوس آماده جابه جایی زائران حسینی هستند، پیش بینی کرد، حدود ۲۵ هزار سرویس هم در زمان رفت زائران و هم در زمان برگشت آنها از طریق ناوگان اتوبوسی انجام شود.

در ایام اربعین حسینی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر ایرانی عازم کربلا می شوند؛ ضرورت هماهنگی دستگاه ها و برنامه ریزی برای جابجایی زائران سبب شده تا ستاد اربعین با مشارکت دستگاه های ذیربط زیر نظر وزارت کشور تشکیل شود.

نظر شما