شناسهٔ خبر: 44111 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی مازندران:

ساخت سکوی تفریحی در استان مازندران کلید خورد

سیاوش رضوانی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران از موافقت اولیه کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با ساخت سکوی تفریحی متعلق به هتل نارنجستان در استان مازندران خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردیی، سیاوش رضوانی با اعلام این مطلب افزود:پیرو درخواست ارائه شده از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور و به لحاظ عدم هرگونه استحصال و رعایت مفاد قانونی اراضی مستحدث ساحلی با جانمایی احداث سکوی تفریحی هتل نارنجستان موافقت و مقرر شد اقدامات لازم برای صدور مجوز ساخت از سوی متقاضی صورت پذیرد.

وی با اشاره به وظایف حاکمیتی سازمان بنادر در بخش سواحل خاطرنشان کرد:طبق بند ۲۲ ماده ۳ آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ مجلسین و الحاقیه تبصره مصوب سال ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی، این سازمان موظف است از ساخت و ساز و یا بهره برداری از تأسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلوگیری نماید.

رضوانی تصریح کرد:همچنین به منظور حفاظت از خط سواحل کشور از آسیب های ناشی از ساخت و ساز های غیر اصولی مربوط به تأسیسات دریایی و بندری، کلیه متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی موظف اند قبل از اقدام جهت ساخت سازه دریایی از این سازمان مجوز های ساخت و تأسیس و بهره برداری را اخذ کنند.

نظر شما