شناسهٔ خبر: 44179 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

معاون فروش شرکت ATR:

ایران‌ایر مجوز اوفک برای خرید هواپیما از ایرباس، بویینگ و ATR را دارد/ فرصت ۶ ماهه فروش هواپیما در صورت تغییر شرایط برجام/ شرکت آسمان از هواپیماهای ATR استفاده می‌کند

میلکو راپولیبا معاون فروش شرکت ATR درباره تصمیمات این شرکت نسبت به موضوع آمریکا به برجام گفت: امروز هر تصمیمی که درباره برجام گرفته شود، اجرای آن ۶ ماه به طول می‌انجامد و در این مدت نمی‌تواند قرارداد را متوقف کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، میلکو راپولیبا، مقام مسئول در شرکت ATR در پاسخ به این سوال که آیا به غیر از ایران ایر با شرکت هواپیمایی ایرانی دیگری نیز برای فروش هواپیما وارد مذاکره شده اید، اظهار داشت: به غیر از ایران ایر با سایر شرکت های هواپیمایی در ایران هم در حال مذاکره هستیم. مذاکره ما با ایرلاین آسمان موضوع مخفی نیست.

وی تاکید کرد: اما آگاه باشید که ما هنوز مجوزی از اوفک برای فروش هواپیما به آسمان دریافت نکرده ایم. در حال حاضر در حال مشخص کردن چارچوب همکاری ها هستیم و تا زمانی که اوفک مجوز ندهد نمی‌توانیم کاری را از پیش ببریم.   

معاون فروش شرکت ATR ادامه داد: در حال حاضر شرکت آسمان از هواپیماهای ATR استفاده می‌کند و اگر بتوانیم مجوزهای مورد نیاز از اوفک را دریافت کنیم، همکاری های ما با آسمان ایر افزایش پیدا می‌کند. 

وی در پاسخ به این سوال که چه تاریخی درخواست مجوز از اوفک برای فروش هواپیما به آسمان ایر را داشته اید، گفت: یک سال قبل درخواست داده ایم اما متاسفانه اوفک هنوز به ما پاسخ نداده است. البته خوشحال هستیم که  ایران ایر توانسته است مجوز خرید هواپیما از ایرباس و بویینگ و ATR  را دریافت کند.

معاون فروش شرکت ATR ادامه داد: دریافت مجوز از اوفک برای فروش هواپیما به آسمان ایر در حال پیگیری است.

به گزارش ایلنا وی در پاسخ به این سوال که با توجه به وابستگی شرکت‌های ایرباس و ATR  به بویینگ، هر تصمیم احتمالی آمریکا برای خروج از برجام، می تواند شرایط قرارداد ایرباس و ATR  با ایران ایر را تغییر دهد، اظهار داشت: البته باید بگوییم برخی از قطعات هواپیماهای ایرباس توسط برخی از شرکت های امریکایی تامین می شود  و نه بویینگ.  

راپولیبا یادآور شد: امروز اگر هر تصمیمی در این باره  گرفته شود تا اجرایی شود، ۶ ماه زمان می برد و قطعا در این ۶ ماهه نمی توان همه چیز را متوقف کرد.     

نظر شما