شناسهٔ خبر: 44209 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان همدان خبر داد:

فروش اینترنتی بلیت اتوبوس زائران اربعین حسینی در همدان

محمد رودباری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از فروش اینترنتی بلیت اتوبوس زائران اربعین حسینی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، محمد رودباری در نخستین نشست کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین استان با اشاره به اینکه این اقدام به منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی انجام می‌شود، گفت: پیش‌فروش اینترنتی و حضوری بلیت اتوبوس برای اربعین حسینی از روز ۹ آبان ماه امسال انجام می‌شود.

وی یادآور شد: هنوز نرخی برای قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین حسینی (ع) اعلام نشده و تصمیم بر این است که نرخ هیچ‌گونه تغییری با سال گذشته نداشته باشد.

رودباری با تأکید بر اینکه در این ایام برای خدمتگذاری هر چه بهتر به زائران حسینی هیچ‌گونه سرویس دربستی انجام نمی‌شود، تصریح کرد: بنا به ضرورت در برخی از مسیرها این سرویس‌ها انجام می‌شود و اولویت خدمات‌رسانی به زائران حسینی است.

وی ادامه داد: برای جابجایی زائران حسینی در ایام اربعین، هماهنگی لازم با تمام شرکت‌های مسافربری انجام شده تا جابجایی هموطنان در مسیر پایانه مرزی بیش از پیش تسهیل شود.

این مسئول با بیان اینکه تمامی ناوگان اتوبوسی استان آماده جابجایی زائران در این ایام است، یادآور شد: پارسال در ایام اربعین ۳۴۰ سرویس در زمان رفت و ۸۶۰ سرویس در زمان برگشت زائران از طریق ناوگان اتوبوسی انجام شد.

محورهای همدان برای تردد زائران اربعین ایمن‌سازی می‌شوند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان همچنین بر لزوم ایمن‌سازی محورهای این استان برای تردد زائران اربعین تأکید کرد و گفت: با توجه به جابجایی حداکثری زائران اربعین حسینی از این استان، فراهم کردن فضایی خوب و مناسب برای تردد زائران در دستور کار قرار دارد.

محمد رودباری افزود: ضروری است در استان این دقت را داشته باشیم که تردد زائران اربعین با آسایش و رفاه همراه باشد.

وی با اشاره به اینکه باید نواقص جاده‌ها برطرف شده و خط‌کشی‌ها انجام شود، عنوان کرد: ایمن‌سازی جاده‌ها و استفاده از ناوگان اتوبوسرانی و تأمین تجهیزات مورد نیاز از جمله مسائل اصلی است که در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

نظر شما