شناسهٔ خبر: 44215 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در تابستان امسال صورت گرفت:

خسارت بیش از ۲۰ میلیارد ریالی حوادث غیرمترقبه به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان

عادل مصدقی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان با اشاره به اتمام طرح راهداری تابستانه و جمع‌بندی اقدامات راهداری در جاده‌های استان، اعلام کرد: بر اثر حوادث غیرمترقبه‌ای که تابستان امسال در استان پیش آمد، ۲۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به این اداره کل خسارت وارد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان، عادل مصدقی در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل گفت: این خسارت‌ها ناشی از حوادثی همچون سیل و آتش‌سوزی بوده که به جاده‌ها و راه‌های شرق استان در شهرهای علی‌آباد کتول، رامیان و مراوه تپه وارد کرده است.

مصدقی در بخش دیگری از سخنانش به عملیات راهداری صورت گرفته در راه‌های استان پرداخت و افزود: در ایام تابستان و برای افزایش ایمنی راه‌ها، سه هزار و ۹۷۰ دستگاه علائم و تابلوی فرسوده در سطح راه‌های استان اعم از اخطاری، انتظامی، مسیرنما و جهت‌نما، اصلاح و تعویض و ۸۸۶ عدد چراغ چشمک‌زن هم تعمیر و نگهداری شدند.

وی تعمیر و احداث ۹۶ دستگاه دریواسیون (سازه نگهدارنده) پل، اصلاح ۳۰۹ سرعت‌گیر آسیب‌دیده، نصب ۱۰۰۸ عدد چشم‌گربه‌ای و میله ترافیکی، آشکارسازی ۲۱۰ نقطه پرحادثه در راه‌ها به عنوان بخشی دیگر از اقدامات راهداری انجام شده در طرح تابستانی امسال عنوان کرد که برای ایمن‌سازی بیشتر راه‌های استان صورت گرفت.

مصدقی گفت: عملیات دیگری مانند پاک‌سازی و زیباسازی حریم راه‌ها، لکه‌گیری آسفالت بیش از ۶۰ هزار مترمربع از راه‌ها و تجدید و احیای خط‌کشی ۴۷۱ کیلومتر از راه‌ها نیز در این مدت انجام شد.

وی افزود: در این ایام همچنین ۹۲ نفر از مسافرین در راهدارخانه‌های استان اسکان یافتند و از فعالیت ۱۱۶۳ دست‌فروش حاشیه راه هم جلوگیری به عمل آمد.

در حوزه استحفاظی استان گلستان بالغ بر پنج هزار کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و فرعی و روستایی وجود دارد.

نظر شما