شناسهٔ خبر: 44566 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راه و شهرسازی درگز خبر داد:

صدور سند برای ۴ هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان درگز خراسان رضوی

علی مظفری رئیس اداره راه و شهرسازی درگز خراسان رضوی از صدور سند تک‌برگی برای چهار هزار مترمربع از اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، علی مظفری با اعلام این خبر گفت: در سه‌ماهه دوم امسال تعداد ۱۵ فقره سند تک‌برگی به مساحت حدود چهار هزار مترمربع صادر شده است.

وی با بیان اینکه همچنین پیگیری جهت نقل و انتقال ۱۸۶ هکتار اراضی ملی داخل حریم به نام سازمان ملی زمین و مسکن از سوی اداره منابع طبیعی انجام گرفته است، افزود: ساماندهی وضعیت منازل سازمانی اعم از به روز رسانی لیست ساکنین و درخواست پرداخت وجه اجاره‌بها از اقدامات اداره راه و شهرسازی درگز در سه‌ماهه اول امسال بود.

وی افزود: تعداد ۲۰ پرونده ماده ۱۴۷ هیئت موضوع قانون تعیین تکلیف وضعیت اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی جهت صدور سند مورد بررسی قرار گرفت.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه ساخت و توسعه راه‌ها گفت: ۳ کیلومتر از ۵ کیلومتر پروژه امام قلی بازگشایی شده و ۲ کیلومتر دیگر آن زیرسازی شده و آماده آسفالت است.

وی ادامه داد: همچنین ۶۶۱ متر از پروژه تونل الله‌اکبر پیشرفت قابل‌توجهی به صورت شاتکریت و نصب قاب فولادی داشته است.

مظفری افزود: عملیات آسفالت‌ریزی و نصب علائم قطعه یک محور درگز –کبکان- دوغایی تکمیل شده و رفع نواقص جزئی جهت افتتاح این محور در حال انجام است.

رئیس اداره راه و شهرسازی درگز در خصوص حفاظت از اراضی ملی نیز گفت: حراست از اراضی ملی واقع در محدوده و حریم شهر به نحوی انجام شده است که تاکنون هیچ‌گونه تصرفی حادث نشده است.

وی همچنین در مورد برنامه‌های سال ۹۶ این اداره در حوزه ساخت و توسعه راه‌ها گفت: احداث راه‌های روستایی کالو اسدخان، دولت شانل و کماچخور به ترتیب به طول ۳.۵ و ۳.۵ و ۲.۷ جمعاً به طول ۹.۷ کیلومتر در برنامه‌های این اداره قرار دارد.

نظر شما