شناسهٔ خبر: 44784 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شهر جدید پردیس:

تحویل ۷۶۰۰ واحد مسکن مهر پردیس معطل نصب انشعابات است/ سرعت ساخت و ساز با نصب انشعابات همخوانی ندارد

غفوری در جمع مدیرعامل شهر جدید پردیس با تأکید بر اینکه سرعت ساخت و ساز با نصب انشعابات همخوانی ندارد، گفت: در حال حاضر ۷۶۰۰ واحد مسکونی مهر در فازهای ۸ ، ۵ ، ۹ و ۱۱ را به دلیل روند کند نصب انشعابات نمی‌توانیم در موعد مقرر تکمیل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعید غفوری با تاکید بر اینکه ریز عملکرد منابع مالی در اختیار این شرکت را به نمایندگان مجلس ارائه کرده ایم گفت: برای تکمیل خدمات زیرساختی ، زیربنایی ، روبنایی، آماده سازی و محوطه سازی ۸۲ هزار واحد مسکن مهر در تمامی فازها حدود ۲۵۸۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، بنابراین تلاش ما این است ۱۰۹۰ میلیارد تومان از منابع داخلی و مشارکت بخش خصوصی تأمین شود.

وی افزود: در خصوص مابقی اعتبارات مورد نیاز مکاتباتی با دستگاه‌های متولی امر و همچنین مجمع نمایندگان استان تهران صورت پذیرفته که از هر محل ممکن خصوصاً یارانه‌های خاص مسکن مهر پردیس یا اوراق خزانه اسلامی به این امر مهم منابع مالی اختصاص یابد تا بتوانیم در موعد مقرر باقیمانده پروژه های مساکن مهر شهر پردیس با کلیه خدمات روبنایی و زیربنایی را به متقاضیان تحویل دهیم.

غفوری تصریح کرد: طی ۱۶ ماه گذشته مبلغ ۲۱۴،۶ میلیارد تومان از محل اورق خزانه اسلامی ، یارانه مسکن مهر ، تهاتر زمین های در اختیار شرکت عمران و منابع داخلی شرکت، جهت تکمیل امور زیربنایی ، روبنایی ، آماده سازی و بخشی از محوطه سازی‌های مساکن مهر شهر پردیس هزینه شده است که ریز عملکرد موارد مذکور نیز برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان تهران ارسال شده است.

مدیرعامل شهر جدید پردیس در گفت‌وگو با فارس: تحویل ۷۶۰۰ واحد مسکن مهر پردیس معطل نصب انشعابات است/مکاتبه با نمایندگان مجلس برای تامین اعتبار

سرعت ساخت و ساز با نصب انشعابات همخوانی ندارد

غفوری در پاسخ به این سئوال فارس که وضعیت نصب انشعابات چگونه است خاطر نشان کرد: سرعت ساخت و ساز با نصب انشعابات همخوانی ندارد و در حال حاضر 7600 واحد مسکونی مهر در فازهای 8 ، 5 ، 9 و 11 به دلیل روند کند نصب انشعابات نمی توانیم این واحدها را در موعد مقرر تکمیل و اقدام به محوطه سازی و آماده سازی کنیم.
وی افزود:به هر حال قرار بود در اواخر ماه جاری برنامه افتتاح واحدها را داشته باشیم که به دلیل عدم نصب انشعابات، این برنامه به تأخیر افتاد ولی با تلاش همکاران و مساعدت دستگاه های خدمات رسان قصد داریم طی هفته های آینده این مهم را به انجام برسانیم.

مدیر عامل شهر جدید پردیس گفت: تلاش ما این است که از محل اوراق خزانه اسلامی، یارانه مسکن مهر، تهاتر زمین‌های در اختیار و منابع داخلی، مبالغی که حدود 813 میلیارد تومان از سال 91 تا 93 از آورده متقاضیان جهت اموری غیر از ساخت واحدهای آنها هزینه شده است را جایگزین و تأمین کنیم تا با این روش به متقاضیان مساعدت شده و از فشارهای مالی وارده به آنها کاسته شود.

نظر شما