شناسهٔ خبر: 44852 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی خبر داد:

پرونده مسکن مهر شهرستان سلماس بسته می‌شود/ تکمیل ۱۵ کیلومتر پروژه نیمه‌تمام در شهرستان سلماس تا پایان امسال

بازدید مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون ۸۴۱ واحد از مجموع ۸۵۶ واحد پروژه مسکن مهر در شهرستان سلماس افتتاح شده است، این در حالیست که به گفته وی پروژه‌های نیمه‌تمام احداث و آسفالت راه روستایی به طول ۱۵ کیلومتر در شهرستان سلماس در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در بازدید از پروژه ۴۵۰ واحدی مسکن مهر شهرستان سلماس گفت: پروژه‌های مسکن مهر شهرستان سلماس با ۹۸ درصد پیشرفت اجرایی رو به اتمام است.

ابراهیم مبارک قدم افزود: ۶۵۳ واحد در قالب تعاونی مسکن مهر و ۲۰۳ واحد از طریق خودمالک و گروهی در شهرستان سلماس احداث و تاکنون ۸۴۱ واحد افتتاح شده است.

وی اعلام کرد: تا به امروز ۳۱۹ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای پروژه‌های مسکن مهر شهرستان سلماس پرداخت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی به همراه نماینده مردم شهرستان سلماس در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان از پروژه ۴۵۰ واحدی شهرستان سلماس بازدید کردند و با توجه به اینکه مساکن مهر این پروژه به متقاضیان تحویل داده شده، جهت رفع نواقص و مشکلات و افزایش رفاه ساکنان این سایت مقرر شد که دسترسی به شبکه تصفیه فاضلاب شهری و ناوگان حمل‌ونقل عمومی و نیز ساماندهی معابر و فضای سبز محوطه در اسرع وقت فراهم شود.

چاره‌اندیشی برای شتاب در روند اجرای پروژه ساخت بیمارستان سلماس                       

پروژه ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی سلماس با ۲۲ درصد پیشرفت اجرایی در حال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی به همراه نماینده مردم شهرستان سلماس در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان و جمعی از مسئولان شهرستانی از پروژه ساخت پروژه ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی سلماس بازدید کردند و تصمیمات تازه‌ای در جهت سرعت دهی در روند اجرای این پروژه گرفته شد.

پروژه ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی سلماس در زمینی به مساحت ۵۳ هزار و ۹۱۴ مترمربع ساخته می‌شود و تاکنون بیش از ۶۱ میلیارد ریال هزینه شده و برای اتمام کلی طرح ۵۸۲ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی همچنین در بازدید از راه‌های روستایی منطقه مرزی کوزه رش در شهرستان سلماس با اعلام این خبر گفت: شاخص برخورداری جمعیت روستایی شهرستان سلماس از راه آسفالته، ۸۰ درصد است.

ابراهیم مبارک قدم به لزوم اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام به ویژه احداث و آسفالت راه‌های روستایی ساخته شده اشاره کرد و ادامه داد: طول راه‌های روستایی شهرستان سلماس ۶۳۵ کیلومتر بوده که ۳۰۰ کیلومتر آسفالت شده است.

وی نقش استانداردسازی راه‌های روستایی را در پیشرفت اقتصاد کشاورزی و آبادانی روستاها یادآور شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی به همراه نماینده مردم شهرستان سلماس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان سلماس و مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان از راه‌های روستایی منطقه مرزی کوزه رش بازدید کردند.

نظر شما