شناسهٔ خبر: 44858 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی خبر داد:

رفع تصرف حدود ۱۱۰ هکتار از اراضی ملی شاندیز در خراسان رضوی

مصاحبه فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از رفع تصرف حدود ۱۱۰ هکتار از اراضی ملی شاندیز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، سرهنگ ستاد کیومرث میرابی مقدم با اعلام این خبر گفت: در اجرای مصوبه شورای حفظ حقوق بیت‌المال و دستور دادستان محترم حدود ۱۱۰ هکتار از اراضی ملی شاندیز رفع تصرف و  آزادسازی و اعاده به وضع سابق شد.

وی افزود: با پیگیری‌های مدیریت املاک و حقوقی و تصویب در شورای حفظ حقوق بیت‌المال، اراضی تصرف شده با اقدام یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان رفع تصرف گردید.

شایان ذکر است اراضی فوق با حمایت و پشتیبانی مراجع قضایی و دادستانی مشهد مقدس و حضور فعال فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست پس از رفع تصرف برای استفاده عموم به محیط‌زیست تحویل می‌گردد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی به نقش سازنده مردم در پیشگیری از تصرف و  حفاظت از اراضی ملی و دولتی اشاره کرد و گفت: شهروندان می‌توانند با شماره تلفن‌های ۲- ۳۳۴۹۲۱۸۱ تماس بگیرند و هر گونه دخل و تصرف، تعرض، دخالت در اراضی ملی و دولتی را به یگان حفاظت اعلام فرمایند.

وی توصیه کرد: شهروندان گرامی برای پیشگیری از هرگونه ضرر و زیان، در زمان خرید زمین و ملک، برای اطمینان از اصالت ملک مورد نظر، از سازمان‌های مربوطه استعلام بگیرند چون بسیاری از افراد به صورت قولنامه‌ای ملکی را خریداری و بعد مشخص شده که ملک خریداری شده جزو اراضی ملی و دولتی بوده است که  این افراد علاوه بر ضرر مالی، خسارت‌هایی نیز پرداخت کرده‌اند.

نظر شما