شناسهٔ خبر: 44937 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان تشریح کرد:

جزئیات تردد وسایل نقلیه در جاده‌های هرمزگان طی مهرماه امسال

ترددشمار مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان جزئیات تردد وسایل نقلیه در جاده‌های هرمزگان را طی مهرماه ۹۶ تشریح کرد.

به گـزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان، داریوش باقرجوان گـفت: در مهرماه ۱۳۹۶ تعداد ۱۰۰۰۹۲۸۳ تردد در جاده‌های استان صورت گرفته که ۳۱ درصد از کل ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده که بیشترین حجم تردد در محور بندرعباس- بندر شهید رجایی با ۲۵۹۵۹۵ وسیله نقلیه، بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین را داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گفت: متوسط نرخ جریان ترافیک در سطح جاده‌های استان معادل ۲۰۴ وسیله نقلیه در ساعت بوده، ضمن اینکه بیشترین نرخ این جریان ترافیکی مربوط به بندرعباس-بندر شهید رجایی با نرخ جریان تردد ۹۷۱ وسیله نقلیه در ساعت بوده است و سرعت متوسط تردد در شبکه راه‌های دارای تردد شمار استان در مدت مذکور را ۷۱ کیـلومتـر در سـاعت عـنوان کــرد و افــزود: بیشترین ســـرعت متوسط در این مدت ۹۷/۸۶ کیلومتر در ساعت مربوط به محور سه‌راهی چارک – بندرلنگه  بوده است.

وی عنوان کرد: کمترین نرخ جریان ترافیک در این ایام با ۲۳ تردد وسیله نقلیه در ساعت مربوط به محور لامرد- سه‌راهی چهوو بوده و گفتنی است که ۱۰ درصد وسایل نقلیه در جاده‌های استان فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده‌اند و بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مجاز مربوط به محور بندر شهید رجائی-بندرعباس با ۱۷۹۲۶۱ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.

قابل ذکر است از مجموع کل تردد ۸ درصد وسایل نقلیه در جاده‌های استان سرعت مجاز را رعایت نکرده‌اند و بیشترین تخلف عدم رعایت سرعت مجاز مربوط به محور درگهان –قشم با ۴۴۲۶۲ وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.

باقرجوان با تأکید بر اینکه در تمام محورهای استان دوربین‌های تردد شمار و کنترل سرعت این اداره کل در طول شبانه‌روز بر تردد و فعالیت رانندگان نظارت می‌کنند، بیان کرد: اطلاعات متخلفین سرعت غیرمجاز به‌صورت آنلاین و مستقیم جهت اعمال قانون به پلیس راهور ارسال می‌گردد.

نظر شما