شناسهٔ خبر: 44961 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن شرق خبر داد:

برنامه‌ریزی برای حمل سالیانه ۲ میلیون تن گندله توسط اداره کل راه‌آهن شرق

بارگیری قطار معاون فنی و زیربنایی اداره کل راه‌آهن شرق از برنامه‌ریزی برای حمل سالیانه دو میلیون تن گندله توسط این اداره کل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه‌آهن شرق، رضا شرقی گفت: نخستین قطار و محموله گندله به وزن ۲۰۰۰ تن از کارخانه فولاد سنگان (سایت احیا سپاهان) بارگیری و به مقصد فولاد اصفهان حمل شد.

وی گفت: در چشم‌انداز این اداره کل حمل سالیانه دو میلیون تن گندله قرار دارد و برای این کار برنامه‌ریزی می‌کنیم و درصدد هستیم خط ریلی از سایت احیا سپاهان تا کارخانه فولاد سنگان احداث شود تا گندله از محل بارگیری شود.

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن شرق ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام شده واگن‌هایی که بار می‌آورده و خالی بر می‌گشتند از این به بعد بار گندله حمل خواهند کرد و به عبارتی دو سر بار خواهند شد.

لازم به ذکر است اداره کل راه‌آهن شرق با طول خط بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر بزرگ‌ترین منطقه ریلی کشور است که علی‌رغم قدمت کم، جایگاه سوم بارگیری در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران را به خود اختصاص داده است و مطابق برنامه پیش‌بینی حمل بار راه‌آهن در سال ۱۳۹۶ بارگیری و حمل حدود ۹ میلیون تن بار در برنامه این اداره کل قرار دارد.

نظر شما