شناسهٔ خبر: 45107 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل:

زائران اربعین حسینی استان اردبیل از مرز خسروی عازم کربلا می‌شوند

پایانه مرز خسروی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: مرز خسروی برای خروج زائران اربعین حسینی استان اردبیل در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل، علی رحمتی با اعلام این خبر در جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین استان اردبیل افزود: طبق هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام یافته طرح جابه‌جایی زائران اربعین حسینی از روز یکشنبه هفتم آبان ماه تا ۲۶ آبان ماه به مدت ۲۰ روز در اردبیل شروع می‌شود.

وی افزود: مرز خروجی برای استان اردبیل پایانه مرز خسروی در فاصله ۱۵ کیلومتری شهرستان قصرشیرین و ۱۹۵ کیلومتری کرمانشاه در نظر گرفته شده و برای خروج اتباع آذری و گرجستان نیز مرز شلمچه پیش‌بینی شده است که تمامی این مرزها با هدف تحقق راحتی حمل و نقل زائران در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: طبق سال گذشته که در شورای ساماندهی و بحث ساماندهی و هماهنگی زائران حسینی بازگشت زائران به استان مشخص شده و اداره کل حمل و نقل جاده‌ای استان افرادی را در پایانه مرزی مستقر کنند تا زائرانی که برمی‌گردند در ارتباط با هماهنگی و موارد مربوطه مشکلی نداشته باشند.

رحمتی تصریح کرد: طبق سنوات گذشته و هماهنگی‌های انجام یافته با اداره مسافر زائران در پایانه مرزی خسروی مستقر می‌شوند تا هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های لازم در ارتباط با زائران به طور کامل انجام شود و مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد و بتوانیم خدمات‌دهی مطلوبی را به زائران حسینی ارائه کنیم.

وی در ارتباط با پرداخت کرایه که از طریق کانون ابلاغ شده نیز افزود: به دلیل یک سر خالی بودن دو برابر کرایه واقعی انجام شود که منتهی تشکل‌ها و شرکت‌ها قبول کردند تا مقداری از قیمت واقعی پایین‌تر باشد و بتوانیم در این زمینه نیز رضایت زائران را شاهد باشیم.

نظر شما