شناسهٔ خبر: 45161 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان:

بندر امام خمینی (ره) آماده استقبال از سرمایه‌گذاری خارجی است

نشست مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در دیدار با هیئت سرمایه‌گذار آلمانی ضمن استقبال از سرمایه‌گذاری خارجی، بندر امام خمینی (ره) را بندر کانونی غلات کشور و گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری توصیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، هیئت سرمایه‌گذاری آلمانی به نمایندگی از یکی از شرکت‌های بزرگ تولید غلات و خوراک دام این کشور در جریان سفر خود به بندر امام خمینی (ره)، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع بزرگ بندری و با فعالیت‌های جاری، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آن در بخش عملیاتی و سرمایه‌گذاری آشنا شدند.

 هیئت مذکور در ادامه این بازدید با مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان دیدار نموده و ضمن اظهار علاقه‌مندی به سرمایه‌گذاری در این مجتمع بزرگ بندری، برخورداری از پایانه‌های اختصاصی غلات و تجهیزات پیشرفته و زمینهٔ مساعد برای فعالیت‌های ترانزیتی را از ویژگی‌های برجسته آن برشمردند.

همچنین در این دیدار عادل دریس با اشاره به ارائه پیشنهادهای متعدد از کشورهای مختلف برای سرمایه‌گذاری در این بندر بزرگ تجاری تصریح کرد: در انعقاد قراردادهای سرمایه‌گذاری ضمن احترام به حقوق سرمایه‌گذاران تلاش می‌شود منافع ملی نیز لحاظ شده تا زمینهٔ تداوم بیشتر همکارهای ثمربخش فراهم گردد.

وی ضمن اظهار خرسندی از شروع دور تازه‌ای از همکارهای بین‌المللی در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری و بازرگانی در پسابرجام، ارائه پیشنهادهای متعدد سرمایه‌گذاری خارجی در بندر امام خمینی (ره) را ناشی از موقعیت ویژه و منحصر به فرد این بندر در کشور و منطقه برشمرد.

یادآور می‌شود بندر امام خمینی (ره) با جذب بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در قالب قراردادهای احداث و بهره‌برداری از کارخانجات فرآوری مواد خام، زیرساخت‌ها و روساخت‌های بندری (مخازن انبارش مواد نفتی، انبارهای نگهداری کالاهای اساسی و تجهیزات تخلیه و بارگیری) از جمله بنادر پیشگام کشور در جلب سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید.

نظر شما