شناسهٔ خبر: 45204 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های روستایی راه و شهرسازی استان همدان اعلام کرد:

برخورداری ۱۰۰۸ روستای استان همدان از راه آسفالته مناسب

راه روستایی رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های روستایی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان درباره وضعیت راه‌های روستایی این استان می‌گوید: بهینه‌سازی، ساخت و توسعه راه‌های روستایی با هدف بهبود زندگی و دسترسی روستاییان به مراکز شهرها و استفاده بهینه از منابع آب، زمین و سرمایه اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، مسعود عسگری عنوان می‌کند: راه روستایی بهینه شده امکان بازاریابی محصولات کشاورزی، دامی و زراعی را ایجاد می‌کند. بر اساس آن زندگی روستاییان با افزایش و تأمین درآمد مکفی بهبود می‌یابد و روستایی تمایل و رغبت بیشتری برای زندگی در روستا که محل تولید و معاش اوست، پیدا می‌کند.

به گفته وی، نتیجه این عملکرد راهبردی و زیربنایی در روستاهای استان و کشور موجب مدیریت مهاجرت و کاهش آن با جهت‌گیری به سمت شهرها می‌شود. همچنین راه شریان حمل‌ونقلی است که نقش مهمی در توسعه زیربنایی اقتصادی و اجتماعی و انتقال امکانات و تأسیسات زیربنایی به روستاها دارد.

عسگری با بیان اینکه روستاهای استان همدان ۳۳۶۳ کیلومتر راه دارند که تا پایان سال گذشته در ۲۶۹۱ کیلومتر از این راه‌ها آسفالت‌ریزی شده است، می‌گوید: اکنون از راه‌های روستایی استان همدان ۲۹۰ کیلومتر شنی و ۳۸۲ کیلومتر خاکی است.

با تلاش اداره نظارت بر ساخت راه‌های روستایی استان همدان، اکنون ۱۰۰۸ روستای استان راه آسفالت‌ شده مناسب دارند.

عسگری با اشاره به اینکه اولویت آسفالت‌ریزی هم با راه‌های روستایی با بیش از ۵۰ خانوار بود، عنوان می‌کند: ۶۷ روستای باقیمانده هم کمتر از ۵۰ خانوار جمعیت دارند و اکنون ساخت راه برای این روستاها در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان است.

نظر شما