شناسهٔ خبر: 45279 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

به علت افزایش گرد و غبار؛

۳ پرواز فرودگاه های آبادان و اهواز لغو شد

لغو پرواز افزایش غلظت گرد و غبار در برخی شهرهای خوزستان، روز سه شنبه سه پرواز فرودگاه های آبادان و اهواز را لغو کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پرواز شماره ۷۱۰۵ شرکت کیش ایر از آبادان به تهران و پرواز شماره ۷۱۰۴ تهران - آبادان به دلیل گرد و غبار غلیظ و کاهش دید خلبان لغو شد.

رییس روابط عمومی فرودگاه اهواز نیز به ایرنا گفت: با افزایش میزان غلظت ریزگردها در شهر اهواز و کاهش دید خلبان، پرواز ساعت ۱۱ شرکت تابان اهواز به تهران به شماره ۶۲۴۶ لغو شد.

مجید ملایانی افزود: پرواز بندرعباس به اهواز به شماره ۲۷۱ که قرار بود ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه وارد فرودگاه اهواز شود در اصفهان فرود آمد که در صورت بهبود شرایط جوی اهواز، هواپیما به سمت فرودگاه اهواز پرواز خواهد کرد، در غیر این صورت مسافران به فرودگاه بندرعباس منتقل می شوند.

وی بیان کرد: پرواز ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه شرکت هواپیمایی آتا اهواز به مشهد به شماره ۵۶۴۰، و پرواز ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه شرکت هواپیمایی ایران ایر از اهواز به تهران به شماره ۴۶۰ نیز منتظر اعلام وضعیت هوا هستند و احتمال تاخیر پرواز آنان وجود دارد.

غلظت گرد و غبار در آبادان ساعت ۱۰ صبح سه شنبه چهار هزار و ۳۸۱ و اهواز سه هزار و ۵۲۸ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شد. شعاع دید نیز در ۲ شهرستان آبادان و اهواز به ترتیب ۲۰۰و ۵۰۰ متر است.

توزیع ماسک در مرزهای شلمچه و چذابه بین زائران اربعین
به دنبال وقوع پدیده گرد و غبار در خوزستان که از صبح سه شنبه شدت گرفته است تعداد زیادی ماسک در مرزهای چذابه و شلمچه بین زائران حسینی توزیع شد.

گزارش‌ها از مرز چذابه حاکیست: پدیده گرد و غبار که از دوشنبه شب منطقه عمومی دشت آزادگان را فرا گرفته، باعث شد تا زائران اربعین حسینی برای در امان ماندن از آلودگی ناشی از وزش گرد و غبار از ماسک استفاده کنند.

از مرز چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز، توزیع ماسک توسط هلال احمر، اداره بهداشت و برخی موکب داران اطراف پایانه چذابه انجام می شود.

ماموران بهداشتی مستقر در پایانه چذابه به زائران اربعین حسینی توصیه می کنند هنگام خروج از کشور حتما از ماسک استفاده کنند.

مناطق جنوبی و مرزی عراق و مسیرهای تردد زائران اربعین حسینی نیز از دوشنبه شب با پدیده گرد و غبار درگیر هستند.

با وجود پدیده گرد و غبار در ۲ مرز شلمچه و چذابه، حرکت کاروان های اربعین حسینی همچنان ادامه دارد.

حرکت کاروان های زیارتی اربعین حسینی از چند روز گذشته به سمت پایانه های مرزی چذابه و شلمچه شروع شده است.

گرمای پاییزی و گرد و خاک ۲ پدیده غالب در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه بوده است.

توزیع ماسک در شلمچه
رییس کمیته مشارکت های و اسکان ستاد اربعین در مرز شلمچه نیز گفت: به دنبال بروز پدیده گردو غبار ۶ هزار ماسک بین زائران اربعین حسینی توزیع شد.

مکی یازع افزود: با توجه به جمعیت بالای زائران نیاز است تا ماسک بیشتری به منطقه ارسال شود./

نظر شما