شناسهٔ خبر: 45376 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار جاده سازی به مرزهای اربعین اختصاص یافت/ ضرورت جداسازی مسیرهای تجاری و مسافری سه گذرگاه مرزی غرب کشور

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: حدود پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در ۲ سال گذشته برای چهاربانده کردن و بهسازی مسیرهای تردد زائران اربعین حسینی منتهی به گذرگاههای مرزی مهران، چذابه و شلمچه هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خیرالله خادمی در پایانه مرزی چذابه افزود: با صرف این اعتبار بخش های مهمی از مسیرهای منتهی به این سه گذرگاه مرزی چهاربانده ، بهسازی و تعریض شده و متعاقب آن ترافیک در این مسیرها روان و کم خطرتر شده است.

وی ابراز امیدواری کرد در اربعین سال ۹۷با تخصیص اعتبار بیشتر همه مسیرهای منتهی به سه گذرگاه شلمچه ، چذابه و مهران را به طور کامل چهاربانده کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۷۵کیلومتر از مسیر ۱۱۰کیلومتری اهواز - حمیدیه ، سوسنگرد - بستان - چذابه چهار بانده شده است وعده داد در سال ۹۷ حدود ۳۵کیلومتر باقی مانده چهاربانده خواهد شد.

خادمی افزود: هم اکنون تردد زائران اربعین حسینی در مسیر اهواز-چذابه معروف به طریق الحسین(ع) به صورت روان و بدون مساله خاصی صورت می گیرد ولی سیاست وزارت راه و شهرسازی است تا این مسیر که در ایام تردد زائران اربعین حسینی پرترافیک است چهاربانده شود.

وی گفت: با وجود مشکلات اعتباری ، جاده ۱۱۰کیلومتری اهواز تا چذابه به صورت چهاربانده تکمیل خواهد شد تا یکی از زیرساخت های اساسی این مسیر به سرانجام کامل برسد.

ضرورت جداسازی مسیرهای تجاری و مسافری سه گذرگاه مرزی غرب کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت جداسازی مسیرهای تجاری و مسافری سه گذرگاه مرزی شلمچه ، چذابه و مهران تاکید کرد و به ایرنا گفت: سیاست دولت بر تفکیک مسیرهای تجاری و مسافری با هدف قطع نشدن صادرات کالاهای غیرنفتی به عراق در ایام اربعین حسینی است.

خادمی افزود: نباید تردد زائران اربعین حسینی در مدت ۲۰روز سبب ضرر و زیان تجار و از دست دادن بازارهای هدف صادراتی شود.

وی گفت: برای جدا سازی مسیر حرکت کامیون های صادراتی و خودروهای زائران اربعین حسینی تا چند کیلومتری مانده به پایانه ها این مسیرها باید کاملا'تفکیک شود به گونه ای که صادرات کالا و تردد زائران به صورت همزمان صورت گیرد.

استاندار خوزستان چندی پیش نیز با فراهم کردن برنامه ای با هدف تداوم صادرات غیرنفتی به عراق از دو پایانه تجاری چذابه و شلمچه تاکید کرده بود.

صادرات کالا از مرز شلمچه از پنج روز پیش متوقف و قرار است مرز تجاری چذابه نیز تنها تا پایان امروز پنجشنبه به فعالیت خود ادامه دهد.

پایانه های مرزی چذابه و شلمچه در استان خوزستان و پایانه مهران در استان خوزستان سه گذرگاه اصلی تردد زائران اربعین حسینی است.

مرز خسروی در استان کرمانشاه با وجود فراهم کردن زیرساخت لازم ، هنوز از سوی طرف عراقی باز نشده است.

نظر شما