شناسهٔ خبر: 45395 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون مسافری راه‌آهن:

اختصاص ۲۲۱ هزار صندلی قطار برای جابه‌جایی زائران اربعین

قطار معاون مسافری راه‌آهن گفت: مطابق برنامه‌ریزی راه‌آهن جمهوری‌اسلامی ایران تعداد ۲۲۱ هزار صندلی برای جابجایی زوار اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، میرحسن موسوی امروز ( ۱۲ آبان ماه) با حضور در مرز شلمچه و بازدید از روند تردد زوار اربعین حسینی با قطار خرمشهر به شلمچه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیش از ۷۰ قطار در مسیر جنوب و ۴۵ قطار فوق العاده برای ایام اربعین از مسیر شهرهای مختلف به سمت ایستگاه راه آهن شلمچه و بالعکس پیش بینی شده است.

 ایسنا از قول موسوی نوشت: مطابق برنامه‌ریزی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تعداد ۲۲۱ هزار صندلی برای جابجایی زوار اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.
 موسوی تصریح کرد: ظرفیت جمعیتی که با این قطارها به مقاصد نقاط مرزی جابه جا می شوند نسبت به سال ۱۳۹۵ حدود ۲۱ درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: امسال از ایستگاه راه آهن خرمشهر تا ایستگاه شلمچه قطار ریل باس ۲۴ ساعته تدارک دیده شده است که این قطار در فاصله نیم ساعت می‌تواند مسافران را از خرمشهر به شلمچه جا به جا کند.

موسوی با بیان اینکه این زمان بستگی به تقاضای مسافر دارد، خاطرنشان کرد: این قطار به طور ۲۴ ساعته در حال فعالیت است و بیش از ۷۰ قطار در مسیر جنوب و ۴۵ قطار فوق العاده برای این ایام از مسیر شهرهای مختلف به سمت ایستگاه راه آهن شلمچه و بالعکس پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: امسال با هماهنگی دفاتر خدمات مسافرتی قم چهار زوج قطار ترکیبی برای ایستگاه قم تا کربلا را در نظر گرفتیم که زائران را از قم به شلمچه می برند و بعد از انجام تشریفات گذرنامه حدود ۳۵ کیلومتر را در عراق طی کرده و از ایستگاه راه آهن بصره تا ایستگاه راه آهن کربلا را با قطارهای کشور عراق سفر می کنند.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: امسال قطارهای فوق العاده ای برای زائران اربعین پیش بینی کردیم که نسبت به سال گذشته ارتقا پیدا کرده اند. به این صورت که قبلا صندلی دار بودند اما جهت رفاه حال مسافران و ارتقا کیفیت جا به جایی، کلیه این قطارها ۴ و ۶ تخته شده اند.

نظر شما