شناسهٔ خبر: 45448 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی خبر داد:

رفع تصرف حدود ۲۰ هزار مترمربع از اراضی ملی شاندیز خراسان رضوی

رفع تصرف فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از رفع تصرف حدود ۲۰ هزار مترمربع (۲ هکتار) از اراضی ملی شاندیز به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، سرهنگ ستاد کیومرث میرابی مقدم با اعلام این خبر گفت: مساحت ۲۰ هزار و ۲۰۰ مترمربع (۲ هکتار و ۲۰۰ مترمربع) از اراضی دولتی شاندیز به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال که در سالیان قبل تصرف شده بود با پیگیری‌های واحد حقوقی حکم رفع تصرف اخذ و حکم قضایی به مرحله اجرا گذاشته شد و اراضی تصرفی رفع تصرف و اعاده به وضع سابق شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی نقش ارزنده و سازنده مردم در امر پیشگیری و جلوگیری از تصرفات را مهم شمرده و بیان کرد: برای حفظ و نگهداری انفال برای نسل‌های آینده و استفاده همه نسل‌ها بیش از پیش نیاز به همکاری مردم خوب و همیشه در صحنه است.

وی افزود: شهروندان می‌توانند با شماره تلفن‌های ۸۲ و ۳۳۴۹۲۱۸۱ تماس گرفته و هرگونه دخل و تصرف، تعرض، تجاوز و دخالت در اراضی دولتی را به اطلاع یگان برسانند.

میرابی مقدم تأکید کرد: شهروندان گرامی برای پیشگیری از هرگونه ضرر و زیان، در زمان خرید زمین و ملک، برای اطمینان از اصالت ملک مورد نظر، از سازمان‌های مربوطه استعلام بگیرند چون بسیاری از افراد به صورت قولنامه‌ای ملکی را خریداری و بعد مشخص شده که ملک خریداری شده جزو اراضی ملی و دولتی بوده است که  این افراد علاوه بر ضرر مالی، خسارت‌هایی نیز پرداخت کرده‌اند.

نظر شما