شناسهٔ خبر: 45482 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی تاکید شد:

تأکید مدیرکل راهداری همدان بر ارتقاء شاخص‌های حمل و نقل استان/ همه راه‌های استان باز است

مركز مدیریت راه‌های كشور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان طی نظارت بر عملکرد شرکت‌های مسافربری در ایام اربعین، بر تلاش به منظور ارتقای شاخص‌های حمل و نقل و راهداری استان تأکید کرد، این در حالیست که به گفته رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان همه راه‌های استان باز است و زائران اربعین برای عبور از محورهای مواصلاتی استان نگران نباشند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، محمد رودباری در حاشیه بازدید از پایانه مسافربری همدان در جمع مسئولان و پرسنل شرکت‌های مسافربری با بیان اینکه استان همدان جایگاه ویژه‌ای در بحث حمل و نقل کشور دارد، گفت: باید تمام سعی و تلاش خود را در جهت ارتقای شاخص‌های حمل و نقل و راهداری استان به کار گیریم.

وی افزود: یکی از وظایف ذاتی و اصلی اداره راهداری و حمل و نقل استان آن است تا بستر مناسبی را برای عبور و مرور ایمن مردم در جاده‌های استان فراهم کند و شرایطی را به وجود آورد تا مردم بتوانند به خوبی تردد داشته باشند.

رودباری اظهار کرد: به دنبال آن هستیم تا بتوانیم سطح سرویس مناسبی را در استان ارائه دهیم، همچنین در ایام اربعین و جابجایی زائران حسینی از پایانه مسافربری استان همدان، اهمیت این مسائل را دوچندان می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان ابراز امیدواری کرد: با توجه به نام‌گذاری همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن انتظار بیشتری می‌رود که با همکاری و همراهی مسئولان استان و تشکل‌های صنفی به عنوان بازوهای اصلی سازمان حمل و نقل و راهداری بتوانیم مؤثر باشیم و شرایط را برای بهبود شاخص‌های حمل و نقل استان فراهم کنیم.

رودباری در ادامه به کسب رتبه نخست کشوری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در ارائه خدمات به مسافران اشاره و عنوان کرد: به منظور انجام برنامه‌ریزی، هماهنگی و اعمال نظارت مطلوب بر نحوه عملکرد شرکت‌ها و مؤسسات فعال در بخش حمل و نقل عمومی مسافر بین‌شهری و ناوگان زیرپوشش آن‌ها طـرح جامع نظرسنجی از مسافران نوروزی در سطح کشور و در راستای ارتقـای سـطح رضـایتمندی آنـان انجام شده است.

این مسئول ادامه داد: در نظرسنجی‌های انجام شده مسافران استان همدان کمترین شکایت را نسبت به مسافران استان‌های دیگر کشور در خصوص عدم حرکت به موقع اتوبوس‌های مسافربری داشته‌اند.

رودباری اضافه کرد: الزام حرکت به موقع اتوبوس‌های مسافربری در واقع احترام به حقوق شهروندی است که خود می‌تواند رضایتمندی مسافران را به دنبال داشته باشد.

همچنین سعید کریمی رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در گفتگویی با اشاره به بارش باران و پدیده مه گرفتگی در محورهای استان گفت: تصاویر دوربین‌های نظارتی اداره کل راهداری استان ترافیکی روان را در جاده‌ها گزارش می‌دهد.

وی افزود: همه راه‌های استان همدان باز است و تنها در گردنه اسدآباد مه گرفتگی رقیقی وجود دارد.

کریمی ادامه داد: هم‌اکنون محور همدان کرمانشاه به دلیل عبور زائران پرترددترین محور استان گزارش شده است.

وی ابراز کرد: طبق آمار ارائه شده آغاز طرح اربعین از تاریخ هشتم تا امروز چهاردهم آبان ماه ۲ میلیون و ۳۲۸ هزار خودرو از کل محورهای استان عبور کرده‌اند.

این مسئول با تأکید بر اینکه این آمار از طریق ۶۶ دستگاه تردد شمار فعال در محورهای برون‌شهری استان گزارش شده است، تصریح کرد: این میزان تردد نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۹ درصد افزایش داشته است.

سعید کریمی در ادامه از مردم خواست طبق گزارش‌های مرکز هواشناسی و امکان بارندگی و پدیده مه گرفتگی در جاده‌های استان، ضمن عبور از محورهای کوهستانی استان، قبل از سفر وسیله نقلیه خود را بررسی کرده و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

نظر شما