شناسهٔ خبر: 45618 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

برگزاری نشست تخصصی CISM به میزبانی شهر فرودگاه امام خمینی(ره)/ استقرار CISM در مراقبت پرواز در دستور کار

حسین ثقفی نشست تخصصی CISM، مدیریت استرس در مشاغل پر مخاطره طی دو روز به میزبانی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهندس حسین ثقفی دبیر همایش تخصصی CISM عنوان کرد: از چندی قبل بحث مدیریت استرس در مشاغل پر مخاطره مورد توجه روانشناسان قرار گرفت و دقیقا از دهه ۹۰ میلادی بعد از سانحه هواپیمای کشور کانادا و استعفای ۴ کنترلر به علت عدم تحمل فشارهای بعد از این سانحه بحث مدیریت استرس بعد از رویدادهای بحرانی به صورت جدی وارد هواپیمایی شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بعد از این اتفاق ایفاتکا به عنوان نهاد بین‌المللی تشخیص داد که این قضیه را توسعه ببخشد و خوشبختانه در ایران هم چندسالی است این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

اداره کل کنترل ترافیک هوایی سال گذشته با تشکیل کمیته CISM در راه پیشبرد و استقرار حرکت‌های جدی را شروع کرد و امسال در نشست دو روزه‌ای که در فرودگاه امام خمینی (ره) داشتیم برای پر کردن نقش یکی از شخصیت‌هایی «پیر» که در بحث مدیریت استرس بسیار می‌تواند کمک کند نشستی تشکیل دادیم.

وی در خصوص میهمانان این همایش ابراز داشت: در این همایش مهندس کوروش فتاحی رئیس هیات مدیره و سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، مهندس مجذوبی معاون عملیاتی و نماینده اجرایی شرکت فرودگاه‌ها وناوبری هوایی ایران، مهندس اکبری معاون عملیات شرکت فرودگاه‌ها و تیم مدیریتی اداره کنترل ترافیک هوایی و ... حضور داشتند.

ثقفی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان اصلی این همایش دو روزه افرادی بودند که دوره مقدماتی «پیر» دیده بودند، گفت: ما در این نشست دو روزه تلاش کردیم که آموزش‌های این شرکت کنندگان را تکمیل کنیم و همچنین هم اندیشی در خصوص تنظیم سند دستورالعملی اجران آن و ترسیم نقش جدید راه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این نشست به صورت تخصص اولین نشست بود، بیان کرد: ما به‌زودی گروه جدیدی را فراخوان خواهیم کرد تا این دوره‌ها را ببینند و تعداد افرادی که کاندیدای نقش پیر ما به تعداد مطمئن تری برسند و امیدوار هستیم از سال ۹۷ استقرار CISM را در مراقبت پرواز ایران شاهد باشیم.

ثقفی در خصوص تعداد فرودگاه‌های حاضر در این نشست، تصریح کرد: غیر از فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره)از ۶ فرودگاه از شهرستان ها دعوت کرده بودیم و نمایندگان آنها حضور داشتند.

نظر شما