شناسهٔ خبر: 45646 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

تیموری مطرح کرد؛

پرداخت ۳۰ میلیارد تومان اسناد خزانه برای برق‌رسانی به ۹۰ هزار مسکن مهر/ شرکت‌های عمران پرند و پردیس یاری رسان در اجرای تعهدات شرکت برق باشند

مسکن مهر استان تهران مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران با تاکید بر اینکه تاخیر در تامین برق پروژه‌های مسکن مهر، به دلیل کمبود منابع مالی بوده است، گفت: دولت ۳۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه برای برق رسانی به ۹۰ هزار مشترک مسکن مهر تهران پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حاجی رضا تیموری در خصوص تاخیر در برق‌رسانی به واحد‌های مسکن مهر گفت: تاخیر در تامین برق پروژه‌های مسکن مهر، به دلیل کمبود منابع مالی بوده که با تلاش‌ها و رایزنی‌های انجام شده و دریافت منابع مالی از دولت، برق مورد نیاز واحد‌های مسکن مهر احداث شده در پرند، پردیس و سایر پروژه‌های مسکن مهر استان تهران، تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه به تازگی از پروژه‌های مسکن مهر پرند و پردیس بادید میدانی داشته و از نزدیک مشکلات را بررسی کرده، افزود: تامین برق پروژه‌های مسکن مهر یاد شده از وظایف شرکت توزیع برق استان تهران است، که در برنامه کاری شرکت لحاظ شده است، بر این اساس از سوی دولت مبلغی در حدود ۳۰ میلیارد تومان و از منابع داخلی شرکت نیز مبلغی در حدود ۱۰ میلیارد تومان، تامین منابع شده است که برای احداث شبکه، نصب ترانس و کنتور اختصاص می‌یابد.

تیموری به فارس گفت: خوشبختانه تجهیزات خریداری شده و کابل و تیر وارد انبار شده و به مرحله‌ای رسیده ایم که کار‌ها به صورت ۱۰۰ درصد انجام می‌شود، یعنی هر مسکن مهری که ساخته شده، تامین برق آن انجام می‌شود و در این زمینه شرکت‌های عمران پرند و پردیس باید همراه و همپای شرکت توزیع، یاری رسان در اجرای تعهدات شرکت برق باشند.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر، شرکت توزیع برق استان تهران، یکی از شرکت‌های پیشرو در امر برق رسانی به مسکن مهر بوده، افزود: شرکت‌های توزیع، درآمد ـ. هزینه‌ای هستند یعنی با توجه به درآمدی که دارند می‌توانند هزینه کنند، ولی در یکی ـ. دو سال اخیر درآمد‌ها پاسخ گوی برخی هزینه‌ها نبوده و دچار وقفه شده، ولی با پی گیری‌های انجام شده، از طریق دولت مبالغی تحت عنوان اسناد خزانه به شرکت پرداخت شده و همچنین مبالغی نیز از منابع داخلی شرکت به این مهم اختصاص یافته است که تمامی این تلاش‌ها در جهت تامین برق پروژه‌های مسکن مهر است.

وی اظهار امیدواری کرد با مبلغ یاد شده برق رسانی به ۹۰ هزار مشترک مسکن مهر انجام شود و مابقی متقاضیان نیز به زودی و با تامین اعتباراتی دیگر، از برق مطمئن و پایدار بهره منده خواهند شد./

نظر شما