شناسهٔ خبر: 45678 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

در نشست نهایی و جمع بندی نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور مطرح شد:

تدوین نسخ نهایی نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور/ ارسال نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور برای جهانگیری

نشست نشست نهایی و جمع بندی نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور با حضور وزرای راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگانی از وزارتخانه های مرتبط و همچنین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دومین نشست کمیته ویژه نقشه راه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور به منظور بررسی دستور معاون‌اول رئیس‌جمهوری در خصوص تهیه نقشه‌راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و نمایندگانی از ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط با حضور تعدادی از معاونان وزیر راه و شهرسازی و معاونان وزارت کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

عباس آخوندی وزیر راه‌و‌شهرسازی درباره جزئیات جلسه فوق، گفت: نشست جمع بندی نهایی کمیته ویژه نقشه راه کمیسیون ایمنی راه های کشور به منظور بررسی دستور معاون اول رئیس جمهوری در خصوص تهیه نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور با حضور نمایندگانی از تمامی دستگاه‌های زیربط کارشناسی و بررسی شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اول هفته، نتایج نشست و نسخه نهایی نقشه راه بهبود وضع ایمنی جاده‌های کشور برای معاون‌اول رئیس‌جمهوری ارسال خواهد شد تا ایشان جلسه‌ای در این‌باره تشکیل بدهد و در مورد نقشه راه بهبود ضوع ایمنی راه‌های کشور اتخاذ تصمیم نماید.

همزمان با تدوین نقشه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور، بحث راهبرد افزایش ایمنی و رئوس برنامه عملیاتی ملی ایمنی راه‌های کشور و کلیت آن در هفته گذشته در نود و یکمین کمیسیون ایمنی راه‌های کشور مورد تایید اعضا قرار گرفت و تصویب و مقرر شد تا فاز ۲ برنامه شامل جدول زمان‌بندی و برنامه‌های تفصیلی اجرایی در مدت ۲ هفته نهایی و ارایه شود که در واقع این دو مکمل همدیگر هستند.

شایان ذکر است نسخه نهایی نقشه راه با هماهنگی و ارایه نظرات نمایندگان سازمان‌های مرتبط و عنوان شده تدوین شده است. سند فوق بعد از نهایی شدن و ارایه در کمیسیون ایمنی راه‌های کشور به منظور بهره‌برداری عموم شهروندان در پرتال وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است در نشست فوق، مهرداد تقی زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، سعید محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، صفارزاده مسئول بخش حمل و نقل مرکز تحقیقات، افندی‌زاده قائم‌مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، افشانی معاون عمرانی وزارت کشور، مدیران شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نماینده بیمه مرکزی، حضور بهم رساندند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در شهریورماه سال جاری، اسحاق جهانگیری پس از مطالعه گزارش دفتر هیات دولت در خصوص « ارزیابی ایمنی جاده ای ایران » در پی‌نوشتی خطاب به وزرای کشور، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد:  

جنابان آقایان دکتر آخوندی، دکتر شریعتمداری، دکتر رحمانی فضلی، دکتر نوبخت، دکتر هاشمی و سردار اشتری

با سلام، وضع ایمنی جاده‌ها و حوادث رانندگی و خسارت‌های جانی و مالی ناشی از آن، به یک مسأله بسیار مهم تبدیل شده است. علیرغم تلاش های انجام گرفته و کاهش تعداد افراد فوت شده، باید یک اقدام اساسی انجام داد و نقشه راه را برای بهبود اوضاع در بازه زمانی مشخص تهیه کرد. ضمن بررسی، پیشنهاد لازم را ظرف دو ماه تهیه و گزارش نمایید.(جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید.)

نظر شما