شناسهٔ خبر: 45829 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جزئیات دومین جلسه کمیته مدیریت ایمنی حمل‌ونقل و سوانح رانندگی استان بوشهر۹۶

فرزاد رستمی مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر از برگزاری دومین جلسه کمیته مدیریت ایمنی حمل‌ونقل و سوانح رانندگی در استان بوشهر در سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر، فرزاد رستمی در این خصوص گفت: دومین جلسه کمیته مدیریت ایمنی حمل‌ونقل و سوانح رانندگی استان بوشهر در سال جاری به ریاست مدیرکل محترم دفتر فنی استانداری و با حضور اعضاء جلسه در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

رستمی افزود: جلسات کمیته مدیریت ایمنی حمل‌ونقل با هدف ارتقاء سطح ایمنی تردد حمل‌ونقل و کاهش آمار تلفات جانی و مالی کاربران جاده‌ای با حضور کلیه دستگاه‌های ذیربط و امدادی و خدمات‌رسان جاده‌ای تشکیل می‌شود تا با تحلیل و کارشناسی وضعیت موجود و شناسایی نواقص و ضعف‌ها شاهد رفع موانع موجود بوده و مردم عزیز با سطح ایمنی مطلوب‌تری در محورهای استان تردد کنند.

وی با توجه به یاد قربانیان سوانح رانندگی در روزهای ۲۹ آبان لغایت ۱ آذر بیان کرد: در کمیسیون مقرر گردید که محور بوشهر – برازجان باند رفت به صورت نمادین با حضور اکیپ‌ها و نیروهای اجرایی و امدادی مجهز و معرفی گردد و شعارهایی با مضامین یاد بود قربانیان سوانح رانندگی در این محور توسط اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان، هلال‌احمر استان، اورژانس جاده‌ای استان تهیه و نصب گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی در ادامه بیان کرد: تهیه کلیپ توسط اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و پخش آن از سیمای مرکز استان و برگزاری همایش نیز در دستور کار قرار گرفت.

همچنین در این جلسه مصوبات جلسه قبل پیگیری و گزارش انجام مصوبات ارائه شد.

در ادامه این جلسه کریم حسین‌آبادی مدیرکل دفتر فنی استانداری بوشهر گفت: با توجه به اینکه اهداف و مباحث مطرح در این کمیته بسیار گسترده و تخصصی است انتظار می‌رود با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، به صورت مستقل مصوبات در زمینه‌های ارتباطی، ایمن‌سازی، رفع نقاط حادثه‌خیز، ارتباط شبکه رادیویی و... کارشناسی شده و در کمیته به صورت کلان تصمیم‌گیری شود.

نظر شما