شناسهٔ خبر: 45956 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان اعلام کرد:

تعریض محور همدان - علیصدر نیازمند ۸۵ میلیارد تومان اعتبار

فرهاد فرزانه مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه تعریض محور همدان- علیصدر به ۸۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، اظهار کرد: هم‌اکنون مطالعات چهاربانده شدن این محور در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، فرهاد فرزانه افزود: محور همدان- گل‌تپه- علیصدر ۶۸ کیلومتر است که امسال هیچ‌گونه اعتباری برای تملک اراضی در طول مسیر آن و ساخت این محور تخصیص نیافته است.

وی ادامه داد: برای ساخت این محور ۸۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و باید اراضی مورد نیاز که در طول مسیر چهاربانده شدن قرار می‌گیرند، برآورد کارشناسی شده و تملک شوند.

وی اضافه کرد: امسال مطالعات تعریض این محور انجام می‌گیرد و از سال آینده با تخصیص اعتبار لازم، پروژه چهارخطه شدن محور آغاز خواهد شد.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان همدان در ادامه درباره چهارخطه شدن محور نهاوند- فیروزان گفت: تقریباً مطالعات ۵ کیلومتر اول این محور و احداث پل حاج‌علیمراد انجام شده و مجوز مناقصه به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای ساخت این محور درخواست داده‌ایم که در صورت موافقت از سال آینده فعالیت برای تعریض این محور انجام خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تعریض کل محور نهاوند- فیروزان ۵۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد، افزود: در حال تعریض محور تویسرکان- کنگاور هستیم که امسال ۱۵ کیلومتر اول این محور تکمیل خواهد شد. ۸ کیلومتر اول این طرح در سال گذشته تکمیل شد و امسال نیز برنامه تکمیل ۸ کیلومتر دیگر از این محور را داریم.

فرزانه با اشاره به اینکه تاکنون ۲۰ میلیارد تومان برای تعریض این محور هزینه شده است، بیان کرد: برای تکمیل کل این محور به ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و با توجه به اینکه این پروژه از ردیف ملی اعتبار ندارد، اعتبارات آن محدود است.

نظر شما