شناسهٔ خبر: 46089 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست معاونت حمل‌ونقل اداره کل راهداری خراسان جنوبی خبر داد:

نوسازی ناوگان باری در خراسان جنوبی

کامیون سرپرست معاونت حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای مصوبه شورای محترم اقتصاد، ناوگان باری مشمول طرح نوسازی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی، مهدی گرجی سرپرست معاونت حمل‌ونقل اداره کل با اعلام این خبر افزود: ناوگانی که سن آن بالاتر از ۳۵ سال و ظرفیت بارپذیری بالای ۱۰ تن و دارای کارت هوشمند معتبر، کارکرد ۱۸ فقره بارنامه و ۷۵۰۰ کیلومتر پیمایش و یا ۴ فقره cmr در سال گذشته را داشته باشند مشمول این طرح می‌گردند. 

وی با اشاره به این موضوع افزود: تسهیلات اعطائی به میزان ۸۰ درصد قیمت خودرو و با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار توسط شرکت‌های تأمین‌کننده خودرو فراهم می‌گردد. 

گرجی همچنین گفت: اسقاط خودرو، پس از ثبت‌نام در یکی از شرکت‌های طرف قرارداد و پس از اعلام شماره شاسی اختصاص یافته خودروی جدید انجام می‌شود و میزان ۸۵ درصد صرفه‌جوئی سوخت سه ماه حدفاصل اسقاط ناوگان تا زمان تحویل خودرو به عنوان پیش‌پرداخت به متقاضیان پرداخت می‌گردد که سقف مبلغ صرفه‌جوئی معادل قیمت خودرو است و طی حداکثر ۷ سال بر اساس پیمایش از طرف شرکت ملی نفت ایران پرداخت می‌گردد.

وی بیان کرد: سهم متقاضی از سود مصوب در حال حاضر و قرارداد منعقده موجود با یکی از شرکت‌های تولیدکننده خودرو (ماموت) ۹ درصد است که تاکنون با ۵ شرکت تأمین‌کننده خودرو (ماموت-سایپا دیزل- زامیاد-آذهایتکس و داتیس فرادیزل آریا) منعقد و با سایر شرکت‌ها آر جمله ایران‌خودرو دیزل و کاوه دیزل در دست اقدام است.

وی همچنین از اجرای محدودیت تردد برای ناوگان فرسوده مشمول طرح از اواسط سال آینده خبر داد و خواستار استفاده رانندگان و مالکین خودروها از امکانات و پتانسیل فراه شده در بخش شد.

نظر شما