شناسهٔ خبر: 46138 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در گیلان برگزار شد:

جزئیات نشست مدیران مسکن و ساختمان و روسای ادارات نظام‌مهندسی منطقه یک کشور

حامد مانی فر چهارمین نشست تخصصی مدیران مسکن و ساختمان و روسای نظام‌مهندسی ادارات کل راه و شهرسازی منطقه یک کشور با حضور مدیران ستادی وزارت راه و شهرسازی با مشارکت استان‌های تهران، قم، البرز، قزوین، مازندران و به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی گیلان در مرکز همایش‌های هتل معین فومن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، در این همایش حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت نشست‌های منطقه‌ای گفت: مجموعه این نشست‌ها برای بحث و تبادل‌نظر در خصوص اقدامات و برنامه‌های اجرایی استان‌ها در امور مرتبط با نظارت عالیه بر ساخت و ساز و ارتقا ایمنی کیفیت سازه‌ها برگزار می‌شود.

وی آموزش عوامل دخیل در ساخت و ساز و ترویج مقررات ملی ساختمان با هدف استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور و هماهنگی هر چه بیشتر استان‌ها با ایجاد هم‌افزایی و تشریک‌مساعی در نحوه اجرای امور و اشتراک‌گذاری تجربیات را از اهداف مهم این نشست عنوان کرد.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه برداشت‌های متفاوتی از دستورالعمل‌ها و روش‌های اجرایی مقررات ملی ساختمان صورت می‌گیرد، بیان کرد: هم‌فکری استان‌ها با مشارکت در این نشست‌ها زمینه‌ساز انتخاب راهکارهای منطقی و مناسب است و زمینه بهبود کیفیت ساخت و سازها در سطح کشور را فراهم می‌کند.

مانی‌فر از بازنویسی طرح تحول آموزش مهندسان در کشور خبر داد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت مجازی برای مدرسان، گردآوری شده و یکسان‌سازی محتوای آموزشی برای مهندسان از مهم‌ترین برنامه‌های این طرح است.

نظر شما