شناسهٔ خبر: 46282 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری استان همدان:

صدور بارنامه برای ناوگان ۵۰ سال و بالاتر ممنوع می‌شود

مصطفی پناهنده معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان ۵۰ سال و بالاتر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، مصطفی پناهنده گفت: بر اساس بررسی‌ها و مطالعات انجام شده در بهبود شاخص‌های عملکردی بخش حمل و نقل به منظور افزایش بهره‌وری ناوگان باری کشور و به منظور تقویت نوسازی ناوگان و همچنین با توجه به تصویب قانون هوای پاک، طرح ممنوعیت صدور بارنامه برای ناوگان فرسوده باری در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه از ابتدای سال ۹۷ صدور بارنامه برای ناوگان باری ۵۰ سال و بالاتر ممنوع است، تصریح کرد: ناوگان فوق سنگین با وزن ناخالص، بالای ۹۶ تن در حال حاضر از این امر مستثنا است.

پناهنده افزود: مالکان ناوگان مشمول می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های تأمین‌کننده خودرو و طرف قرارداد نسبت به نوسازی ناوگان خود با تسهیلات در نظر گرفته شده از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور اقدام کنند.

معاون حمل و نقل این اداره کل ادامه داد: در مراحل بعدی نیز حدنصاب سنی تعیین شده برای اعمال ممنوعیت موارد عنوان شده به تدریج کاهش خواهد یافت و این امر با هدف افزایش بهره‌وری در حمل و نقل و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود.

مصطفی پناهنده یادآور شد: با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های قبلی به منظور جلوگیری از اختلال در حمل و نقل کالا، علاوه بر هماهنگی‌های لازم با مقامات و مسئولان استانی، محلی و تشکل‌های صنفی، اطلاع‌رسانی در خصوص اجرای طرح مذکور انجام می‌شود.

نظر شما