شناسهٔ خبر: 46318 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری استان همدان:

صد در صد شرکت‌های حمل‌ونقل استان همدان زیرپوشش شبکه سیر هستند

جلسه معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان گفت: صد در صد شرکت‌های حمل‌ونقل استان همدان زیرپوشش طرح شبکه سیر هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، مصطفی پناهنده امروز در نشست کارگروه استانی ارتقاء سطح خدمات مسافری استان، ارتقاء خدمات به مسافران را مهم‌ترین هدف طرح شبکه سیر عنوان کرد و گفت:

ساماندهی حمل توشه غیرهمراه مسافر، بغل نویسی وسایل نقلیه عمومی مسافربری، شناسایی خط سیر یا کریدورهای حمل‌ونقل عمومی، بررسی توزیع سفر و تحلیل ترافیکی محورها از جمله سایر اقدامات حوزه حمل‌ونقل مسافربری است که به منظور جلب رضایت مردم و مسافران در این طرح پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات مطلوب به مسافران افزود: با توجه به اهمیت انجام فریضه نماز به موقع، واجب است شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری به رانندگان ناوگان، یادآوری لازم را به منظور توقف به موقع انجام دهند.

پناهنده ادامه داد: این توقف باید به موقع و در مکان‌های مناسب و ترجیحاً در مجتمع‌های خدماتی رفاهی انجام شود تا سرویس‌دهی به مسافران به نحو مطلوبی انجام شود.

معاون حمل‌ونقل این اداره کل به ارتقاء خدمات مسافری تأکید و تصریح کرد: باید با ارتقاء سطح خدمات مسافری به دنبال اقتصاد مقاومتی بوده و برای احیای این مهم باید بهره‌وری بالایی داشته باشیم.

پناهنده با تأکید بر اینکه سیاست اصلی در کشور و تأکیدات مقام معظم رهبری و مسئولان نظام همواره بر بهره‌وری بیشتر در کشور بوده است، یادآور شد: تلاش ما نیز باید در همین راستا بوده و از کمترین ناوگان بیشترین استفاده و بهره‌وری را داشته باشیم.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است، ابراز کرد: این اداره کل نیز با استفاده از ظرفیت حمل‌ونقل عمومی می‌تواند در زمینه معرفی هر چه بیشتر استان همدان به مسافران و گردشگران نقش مؤثری داشته باشد.

مصطفی پناهنده اضافه کرد: به تصویر کشیدن تیزر معرفی جاذبه‌های گردشگری استان همدان از نمایشگرهای ناوگان اتوبوسی، چاپ شعار همدان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ روی بلیت‌های مسافربری، درج این شعار در سامانه فروش بلیت‌های اینترنتی و همچنین توزیع و پخش تراک در این زمینه بین مسافران را از جمله ظرفیت‌های حمل‌ونقل این اداره کل برشمرد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان نیز در این نشست با اشاره به اینکه در اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی در چین، پیشنهاد انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا از سوی جمهوری اسلامی ایران ارائه شد، اذعان داشت: این پیشنهاد مورد موافقت اعضای این اجلاس قرار گرفت و معتقد هستیم این رویداد بین‌المللی آورده خوبی برای همدان خواهد داشت.

علی خاکسار با اشاره به اینکه همدان ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری دارد، بیان کرد: امیدواریم با این رویداد مهم بتوانیم همدان را به جهانیان معرفی کنیم، چرا که ما توسعه همدان را بر پایه توسعه گردشگری این استان می‌دانیم.

وی عنوان کرد: اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان نیز با استفاده از ظرفیت شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی می‌تواند در این زمینه نقش مهمی داشته و در جذب گردشگر تأثیرگذار باشد.

نظر شما