شناسهٔ خبر: 46390 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

نژاد‌بهرام:

هشدار شورای شهر نسبت به ناامنی ساختمان‌های بیمارستانی پایتخت/ ۲۴۳ ساختمان ناایمن در مناطق ۱۱ و ۱۲ تهران

زهرا نژاد بهرام عضو هیات رییسه شورای شهرتهران نسبت به ناامن بودن بیمارستانهای پایتخت هشدار داد و گفت: بر اساس گزارش شهرداری در مناطق ۱۱ و ۱۲ شهر تهران، ۲۴۳ مورد فضای ناایمن وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، زهرا نژادبهرام در بیست و پنجمین جلسه شورای تهران، ری و تجریش، در خصوص ناایمن بودن بیمارستان های تهران، تذکر داد و با هشدار در خصوص فضاهای ناایمن بخصوص بیمارستان ها، گفت: بر اساس گزارش شهرداری در مناطق ۱۱ و ۱۲ شهر تهران، ۲۴۳ مورد فضای ناایمن وجود دارد.

نژادبهرام با مهم خواندن بحث ایمن سازی این نوع ساختمان‌ها اعلام کرد: بیش از ۹۰ درصد بیمارستان‌های تهران عمری بالای ۴۰ سال دارند و این در حالی است که بیمارستان‌ها به جای این که مکانی برای آلام درد باشند، باتبدیل شدن به ناامن‌ترین اماکن شهر، دردی بر دردها افزوده‌اند.

وی با اشاره به این که این فضاهای ناایمن به تأییدیه آتشنشانی نیاز دارند، گفت: در این خصوص اقدامی صورت نمی‌گیرد و عدم اقدام  در این خصوص نوعی بی‌قانونی است که  هم اکنون ۱۹ بیمارستان به لحاظ سیستم اطفا و اعلام حریق و سایر نکات ایمنی، در اولویت قرار دارند.

ایسنا نوشت: نژادبهرام با بیان اینکه پلمپ بیمارستان‌ها به راحتی امکان‌پذیر نیست، از شهرداری تقاضا کرد که با هماهنگی با وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی، اقدامات لازم را انجام دهند.

نظر شما