شناسهٔ خبر: 46391 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

ایزدی مطرح کرد؛

آغاز مطالعات طراحی ترمینال ایران‌شهر فرودگاه امام خمینی(ره)/ چهاچوب مفهومی ایجاد ترمینال گالری سلام تایید شد

محمد سعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام آغاز مطالعات طراحی ترمینال ایران شهر در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، گفت: نسخه نهایی چهارچوب مفهومی ایجاد ترمینال گالری سلام به وزیر راه و شهرسازی ارایه شد و مفاهیم اصلی موردنظر و توافق شده با نظر ایشان نهایی شد.

محمدسعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره جزییات نشست گروه مشاوران مفهوم‌سازی ترمینال سلام با وزیر راه و شهرسازی به بیان توضیحاتی پرداخت.

ایزدی گفت: در جلسه‌ای مشترک که کمیته مشورتی مفهوم‌سازی طرح ایجاد ترمینال گالری سلام با وزیر راه و شهرسازی داشتند، نسخه نهایی چهارچوب مفهومی که پیش‌تر در جلساتی راجع به آن بحث و بررسی شده بود به وزیر راه و شهرسازی ارایه شد که در نهایت با رهنمودهای آن مقام نیز چهارچوب مفهومی ایجاد ترمینال گالری سلام در فرودگاه بین المللی امام خیمنی (ره)، نهایی شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بخشی از مفاهیم نهایی‌شده در مفهوم‌سازی ایجاد ترمینال‌گالری سلام را شامل چهارچوب مفهوم سلام و زیرمجموعه‌هایی که در عناصر اصلی طرح مفهومی اعضای مشورتی به جمع‌بندی پیرامون آن رسیدند عنوان کرد و افزود: بحث اصلی صحبت‌ها و مباحث بر روی نحوه طراحی مابه ازاهای فضاهای معمارانه این مفاهیم بود که وزیر راه و شهرسازی تاکید کردند که این موضوع تبدیل به یکسری اهداف شمردنی شوند.

وی اهداف قابل دسترسی موردتاکید وزیر راه و شهرسازی را شامل مقیاس معرفی و طراحی فضایی- مکانی ترمینال و همچنین شاخصه هویت‌بصری برشمرد و گفت: در نظر داریم اهداف قابل دستیابی را در دو مقیاس که یکی آنچه که در مقیاس طراحی فضای ترمینال است و در مرحله بعد نیز مقیاس هویت بصری که شامل لوگو، ارتباط سازمانی و موضوعاتی از این دست است، نهایی کنیم.

ایزدی ادامه داد: مقرر شد تا در فاصله کمتر از یک ماه دو جلسه با آقای کوروش فتاحی سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) داشته باشیم و این موارد را نیز احصا کنیم و در پایان، برنامه عملیاتی ارایه دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اینکه چگونه می‌توانیم مابه‌ازای معمارانه مفاهیم به اهداف قابل دسترسی و منطبق با مفاهیم دست یابیم، موردتاکید است.

ایزدی از ماموریت جدیدی در مورد مطالعه و طراحی ترمینال ایرانشهر که قرار است در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) احداث شود، خبر داد و گفت: در جلسه فوق، وزیر راه و شهرسازی ماموریت دادند تا در مورد ترمینال ایرانشهر نیز از ابتدا مطالعات مناسبی در خور نام ترمینال و معماری فاخر آن انجام شود و نتایج حاصل از مطالعات و روند آن نیز به نظر ایشان برسد.

گفتنی است، چندی پیش نیز جلسات نهایی و جمع‌بندی احداث ترمینال گالری سلام در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) با حضور معاونان مسکن و شهرسازی، مسئولان فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی، هنرمندان و صاحبنظران عرصه معماری و هنر کشور در ساختمان دادمان برگزار شد. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید.)

نظر شما