شناسهٔ خبر: 46468 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در بندر شهید رجایی انجام شد:

بازدید نمایندگان سومین خط کشتیرانی بزرگ جهان از بندر شهید رجایی

نشست نمایندگان خط کشتیرانی فرانسوی CMA CGM به عنوان سومین شرکت کشتیرانی بزرگ جهان در جریان سفر به استان هرمزگان، از دروازه طلایی اقتصاد ایران بازدید و آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، پنج نفر از مدیران و نمایندگان شرکت کشتیرانی فرانسوی CMA CGMبا همراهی هفت نفر از مدیران و نمایندگان یک شرکت بخش خصوصی ایرانی با حضور در بندر شهید رجایی از امکانات و قابلیت‌های این منطقه ویژه اقتصادی، پایانه‌ها و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران بازدید کردند.

ترمینال دو کانتینری بندر شهید رجایی به عنوان بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین پایانه تخلیه و بارگیری محموله‌های کانتینری در ایران از جمله مهم‌ترین بخش‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بود که مورد بازدید اعضای این هیئت خارجی قرار گرفت.

نمایندگان شرکت کشتیرانی فرانسوی CMA CGMدر یک نشست مشترک با مدیران ارشد حوزه عملیاتی بندر شهید رجایی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند و از نزدیک با ظرفیت‌های موجود در این بندر به منظور یافتن نقاط همکاری و سرمایه‌گذاری آشنا شدند.

در این نشست، محمدعلی اصل سعیدی پور معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گزارشی مبسوط از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بندر شهید رجایی و همچنین آخرین دستاوردهای عملیاتی این بندر را به نمایندگان این خط کشتیرانی اروپایی ارائه کرد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه ویژه اقتصادی را تشریح کرد و ضمن تبیین اولویت‌های مشخص شده در این رابطه به سؤالات اعضای هیئت فرانسوی پاسخ گفت.

سعیدی پور با بیان اینکه بندر شهید رجایی در فهرست ۱۰۰ بندر برتر دنیا قرار دارد، گفت: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این منطقه ویژه اقتصادی و به دنبال گشایش تعاملات تجارت بین‌المللی با ایران پس از برجام، بزرگ‌ترین و معتبرترین خطوط کشتیرانی خط مستقیم (لاینر) جهان به بندر شهید رجایی به عنوان اصلی‌ترین بندر ایران بازگشته‌اند و حتی متقاضی سرمایه‌گذاری در پسکرانه این بندر نیز هستند.

در بخش جمع‌بندی این نشست، نمایندگان سومین شرکت کشتیرانی بزرگ جهان آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در پسکرانه بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران اعلام کردند.

گفتنی است، شرکت فرانسوی ”CMA CGM با مالکیت بیش از ۴۹۲ فروند کشتی و ظرفیت حمل حدود ۲.۵ میلیون TEU کانتینر در رتبه سوم کشتیرانی‌های برتر جهان قرار دارد.

نظر شما