شناسهٔ خبر: 46539 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

عابدزاده مطرح کرد؛

هزینه خدمات فرودگاه نجف دو برابر کشورهای اروپایی است/ مذاکره شرکت‌ها برای جابه‌جایی پرواز‌ها با مسئولان فرودگاه نجف

فرودگاه نجف رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: خدمات هندلی فرودگاه نجف دو برابر کشورهای اروپایی است و این برای شرکت‌های هوایی مقرون به صرفه نیست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی عابدزاده درباره تصمیم شرکت‌های هوایی ایران در انتقال پرواز‌های خود از فرودگان نجف به بغداد گفت: علت این کار مباحث اقتصادی است و هیچ مساله سیاسی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: تصمیم انتقال پرواز‌ها از نجف به بغداد مربوط به شرکت‌های هواپیمایی است و شرکت‌ها این اختیار را دارند که هرجا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه بود، فعالیت کنند.  

رئیس سازمان هواپیمایی تصریح کرد: علاوه بر خدمات هندلینگ، هزینه سوخت در نجف بالاست و تصمیم جا به جایی بیشتر از منظر اقتصادی مطرح است.  

وی بیان کرد: البته شرکت‌ها برای جابه جایی پرواز‌ها در حال مذاکره با مسئولان فرودگاه نجف هستند و اگر این فرودگاه همکاری کند، انتقال پرواز‌ها انجام می‌شود.  

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی هفته گذشته نیز به ایرنا اعلام کرد که تابستان امسال با مسئولان فرودگاه نجف جلسه‌ای برگزار شد که متاسفانه هیچکدام از دستاورد‌های این نشست برای اعمال تخفیف در عوارض هندلینگ فرودگاهی عملی نشد و ۱۰ شرکت هواپیمایی ایرانی تصمیم گرفتند پرواز‌های خود را از نجف به بغداد منتقل کنند.

به گفته وی، به ازای هر مسافر باید پنج دلار به عنوان عوارض امنیتی پرداخت شود، عوارض گمرکی را از ۱۰۰ دینار به ۱۵۰ دینار تغییر دادند و قیمت سوخت را نیز از ۹۸ سنت به یک دلار و ۴۲ سنت افزایش دادند.

به گفته این مسئول صنعت هواپیمایی ایران، همچنین به تازگی نرخ سوخت هواپیما نیز از ۸۹ سنت به ۱.۲۴ دلار رسیده که چهار برابر نرخ فرودگاه‌های ایران است

دبیر انجمن شرکت هوایی ایران اعلام کرد که شرکت‌های هوایی ایران به منظور رفاه حال مسافران تصمیم گرفته اند پرواز‌های خود از فرودگاه‌های کشور را به جای فرودگاه نجف، به فرودگاه بغداد انجام دهند.

نظر شما