شناسهٔ خبر: 46542 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در بندر چابهار انجام شد:

پهلوگیری نخستین کشتی رول آهن در بندر چابهار/ صادرات نخستین محموله صادراتی روغن صنعتی و مواد غذایی از بندر چابهار

بندر چابهار کشتی کاربین هارمونی نخستین کشتی محموله رول آهن از کشور کره جنوبی وارد بندر چابهار شد، در حالیکه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از صادرات نخستین محموله روغن صنعتی و مواد غذایی به کشورهای حوزه عربی آفریقایی از بندر چابهار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گفت: با پهلوگیری این کشتی و انتقال مستقیم مواد اولیه از کشور مبدأ به کارخانجات مذکور برای فرآوری و پردازش، ضمن ایجاد اشتغال؛ هزینه حمل و تولید محصولات این کارخانه‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

وی عنوان کرد: با امکانات و تجهیزات موجود در بندر چابهار تا پایان سال، علاوه بر واردات مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات مذکور امکان صادرات محصولات تولیدی این کارخانه‌ها نیز از طریق بندر چابهار به سایر نقاط دنیا نیز میسر شده است.

آقایی گفت: با ورود نخستین محموله رول آهن به این بندر عملاً خدمات‌دهی جهت واردات کالاهای اساسی کشور از طریق بندر چابهار آغاز و شروع جریان کالا و ترافیک دریا در این بندر؛ استان سیستان و بلوچستان و محور شرق از مزایا و جذابیت در سرمایه‌گذاری، تحول اقتصادی و امنیت پایدار برخوردار خواهند شد.

وی همچنین در مورد صادرات نخستین محموله روغن صنعتی و مواد غذایی به کشورهای حوزه عربی آفریقایی از بندر چابهار بیان کرد: این محموله صادراتی به میزان ۵۰۰ تن است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان افزود: با توجه به باز شدن فضای بهتر مبادلات اقتصادی نسبت به سال‌های گذشته و نگاه ویژه دولت محترم و پی بردن صاحبان کالا و سرمایه‌گذاران به اهمیت این بندر مهم و استراتژیک خوشبختانه شاهد رشد صادرات و واردات و سرمایه‌گذاری در این بندر هستیم.

نظر شما