شناسهٔ خبر: 46815 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش خبر داد:

نجات هشت دریانورد ایرانی در آب‌های جزیره کیش از خطر مرگ

شناور مغروقه مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از نجات هشت سرنشین ایرانی یک لنج باری از خطر غرق شدن حتمی در آب‌های خلیج‌فارس و در محدوده پنج مایلی جنوب این جزیره مرجانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، احمد شهریاری ضمن اعلام این خبر گفت: در پی اعلام اضطرار یک فروند لنج باری به مرکز جستجو و نجات دریایی کیش مبنی بر آب‌گرفتگی شدید در انبار و موتورخانه و نیاز فوری آن به تخلیه آب، بلافاصله هماهنگی‌های لازم جهت اعزام شناور ناجی ۱۱ از بندر کیش به موقعیت صورت گرفت.

وی ادامه داد: لنج باری مذکور به نام فدک ۱۰۵۰ محموله پارچه به همراه داشته و از مسیر الحمریه دبی به بندر خرمشهر در حرکت بوده است.

شهریاری عنوان کرد: این شناور به علت مواج بودن دریا و جابجایی بار درون انبار آن، حوالی ساعت ۵ و ۴۰ دقیقه بامداد امروز دوشنبه ۲۰ آذرماه در فاصله پنج مایلی جنوب جزیره کیش دچار وضعیت اضطرار شد.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش افزود: سرانجام با رسیدن به موقع شناور ناجی به موقعیت حادثه، تمامی هشت سرنشین لنج مضطر از خطر غرق شدن نجات یافتند..                                                        

شهریاری گفت: پس از حصول اطمینان عوامل عملیاتی ناجی از عدم امکان نجات شناور، هر هشت خدمه این لنج باری در صحت و سلامت کامل در بندرگاه جزیره کیش تحویل نیروهای دریابانی شدند.

وی در پایان بیان کرد: وضعیت این لنج فایبرگلاس به شکل نیمه مغروق است که تلاش مالک آن برای نجات آن ادامه دارد.

نظر شما