شناسهٔ خبر: 46866 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی اعلام کرد:

خدمات‌رسانی ۲۲ اکیپ راهداری در خراسان شمالی به مسافران زمستانی

علی اصغر بدیعی مقدم مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: ۲۲ اکیپ راهداری در طرح زمستانه امسال در سطح جاده‌های استان به مسافران خدمات‌رسانی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، علی‌اصغر بدیعی مقدم اظهار کرد: این ۲۲ اکیپ در طرح زمستانه در ۱۹ راهدارخانه استان مستقر می‌شوند.

بدیعی مقدم گفت: راهداران استان از اکنون برای خدمات‌رسانی به مسافران عبوری از استان به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی تصریح کرد: راهداران در طرح زمستانه امسال در سه راهدارخانه سیار و ۱۶ راهدارخانه ثابت خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی خدمات‌رسانی و تأمین ایمنی سفرها در طول جاده‌ها و گردنه‌ها را از رسالت‌های مهم راهداران عنوان کرد و گفت: ۲۱ گردنه در محورهای خراسان شمالی وجود دارد که طول این گردنه‌ها ۶۸۱ کیلومتر است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی افزود: ۲۸۰ نفر از عوامل راهداری و نیروی انسانی نیز در طرح زمستانه مشارکت دارند.

طول راه‌های خراسان شمالی بدون احتساب راه‌های روستایی، یک هزار و ۳۴۳ کیلومتر است که ۱/۵۴ درصد از راه‌های کشور را به خود اختصاص داده و از این لحاظ در رتبه ۲۵ کشور قرار دارد.

اکنون ۱۶۶ کیلومتر بزرگراه، ۴۳۲ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.

طول راه‌های روستایی استان هم ۴ هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳/۶ درصد از راه‌های روستایی کشور را دارد و در رتبه ۱۳ قرار دارد.

طول راه‌های شریانی استان ۶۳۷ کیلومتر است که ۱,۸ از راه‌های شریانی کشور را دارد و در رتبه ۲۳ قرار دارد.

نظر شما