شناسهٔ خبر: 46868 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی:

۲۵۰۰ تن نمک برای آب‌کردن برف‌های جاده‌های خراسان شمالی دپو شده است

علی اصغر بديعی مقدم مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ تن نمک برای به کارگیری در طرح زمستانه این استان در انبارها دپو شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی، علی‌اصغر بدیعی مقدم اظهار کرد: اکنون ۱۴ هزار و ۵۶۰ مترمکعب شن و ماسه نیز برای به کارگیری در طرح زمستانه خریداری و تأمین شده است.

وی افزود: ۲۲ اکیپ راهداری در طرح زمستانه در ۱۹ راهدارخانه استان مستقر می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی تصریح کرد: راهداران در طرح زمستانه امسال در سه راهدارخانه سیار و ۱۶ راهدارخانه ثابت خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۲۱ گردنه در محورهای خراسان شمالی وجود دارد که طول این گردنه‌ها ۶۸۱ کیلومتر است، بیان کرد: گردنه اسدلی در مسیر بجنورد - اسفراین و گردنه امین‌الله در مسیر بجنورد - جنگل گلستان از گردنه‌های مهم و برف‌گیر این استان است که زیر پوشش خدمات راهداران است.

طول راه‌های خراسان شمالی بدون احتساب راه‌های روستایی، یک هزار و ۳۴۳ کیلومتر است که ۱,۵۴ درصد از راه‌های کشور را به خود اختصاص داده و از این لحاظ در رتبه ۲۵ کشور قرار دارد.

اکنون ۱۶۶ کیلومتر بزرگراه، ۴۳۲ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.

طول راه‌های روستایی استان هم چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه‌های روستایی کشور را دارد و در رتبه ۱۳ قرار دارد.

طول راه‌های شریانی استان ۶۳۷ کیلومتر است که ۱,۸ از راه‌های شریانی کشور را دارد و در رتبه ۲۳ قرار دارد.

نظر شما