شناسهٔ خبر: 46887 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران عنوان کرد

اتمام عملیات احیای دروازه‌های غار و حضرت عبدالعظیم تا پایان سال

حرم شاه عبدالعظیم مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران از اتمام عملیات احیای دورازه‌های غار و حضرت عبدالعظیم تا پایان سال خبر داد و گفت: در حال حاضر، کار مطالعاتی احداث دروازه دولت به اتمام رسیده و در صورت صلاح دید مدیران شهری این پروژه در سال آینده اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی محمد سعادتی، با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در راستای احیای هویت تاریخی پایتخت اظهار کرد: با توجه به اهمیت دروازه‌ها در بافت تاریخی تهران، مدیریت شهری در سال‌های قبل تصمیم بر آن گرفت بخشی از این عناصر تاریخی را احیا کند. به همین منظور، اقدامات اجرایی برای احیای دروازه غار در خیابان شوش ورودی محله شهید هرندی و دروازه تاریخی حضرت عبدالعظیم در میدان شوش در دستور کار قرار گرفت.

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران افزود: با توجه به پیشرفت قابل توجه پروژه های مذکور انتظار می رود تا پایان سال عملیات اجرایی مربوط به احیای این دو دروازه به اتمام برسد و در آینده‌ای نزدیک شاهد نمایش این آثار در سطح تهران باشیم.

بر اساس گزارش شهرنوشت، وی با اشاره به انجام مطالعات کارشناسی برای احداث دروازه دولت عنوان کرد: به تازگی مطالعات کارشناسی و طراحی برای احداث دروازه دولت در خیابان انقلاب تقاطع خیابان سعدی انجام شد و قرار است پس از بررسی‌های تکمیلی، در صورت صلاح دید مدیران شهری و رعایت ملاحظات فنی و مالی سال آینده وارد عملیات اجرایی این پروژه شویم.

نظر شما