شناسهٔ خبر: 46890 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

شهردار مطرح کرد:

تهران به کارگاه سازندگی تبدیل شده‌است/ تصویب بهره برداری ۱۰۰ میلیون دلار برای احیای بافت فرسوده از صندوق توسعه ملی

محمدعلی نجفی شهردار تهران صبح امروز از پروژه پل‌های غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با محور ۴۵ متری شهید باقری بهره‌برداری کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدعلی نجفی در مراسم بهره‌برداری از پروژه پل‌های تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید خرازی با محور ۴۵ متری شهید باقری با اشاره به اینکه از صبح در حال بررسی پروژه‌های عمرانی بوده  گفت: آنچه صبح دیده‌ایم مایه شعف ما است، امروز تهران تبدیل به یک کارگاه بزرگ سازندگی شده است و با وجود تمام مشکلات با تلاش هر روزه همه پیمانکاران و کارمندان شهرداری پروژه‌ها با دقت و علاقمندی ادامه می‌یابد و امیدوار هستیم مردم تهران آن طور که حقشان است از مواهب تهران بهره ببرند.

نجفی با اشاره به بازدید خود از پارکینگ طبقاتی بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: در بحث اجرا اقدامات و تجربیات جدیدی در این پروژه درحال انجام است. این پارکینگ ۹ طبقه دارد که ۷ طبقه آن زیر زمین است و مقرر شد از این به بعد ادامه این پروژه به صورت مشارکتی انجام شده و بخش‌هایی که مطالعات کافی در آن انجام شده به بخش‌های خصوصی و یا عمومی که علاقمند باشند واگذار خواهد شد.

شهردار تهران ادامه داد: این پروژه به مسائل مربوط به بیمارستان شهید رجایی، پردیس پارک ملت کمک فراوانی می‌کند و اگر بخش‌های مختلف در اینجا سرمایه‌گذاری کنند بی‌شک سود فراوان به دنبال خواهد داشت و این مجموعه به شکل واگذاری کامل و یا مشارکتی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

شهردار تهران در ادامه به بازدید از تونل آرش اسفندیار اشاره و اظهار کرد: از این تونل سه درصد کار باقی مانده است و امیدوار هستیم امسال به بهره‌برداری برسد.

نجفی با اشاره به بازدید خود از تجهیزات دریاچه خلیج فارس گفت: به حق تهران ظرفیت‌های فراوانی برای گردشگری و فعالیت‌های اقتصادی دارد و می‌توان چندین پروژه کامل برای این دریاچه تعریف کرد اما متاسفانه بخشی از فعالیت‌های دریاچه تعطیل شده است در حالی که می‌توانند از نظر اقتصادی کمک فراوانی به شهرداری کند.

وی افزود: درباره بحث دسترسی دریاچه به اتوبان حکیم صحبت‌هایی شده، اما احداث پارکینگ طبقاتی در روی ارتفاع کنار دریاچه با بی‌سلیقگی انجام شده چرا که منظره دریاچه را مخدوش کرده است و احداث پارکینگ طبقاتی در بخش‌های پایین‌تر در دست بررسی است و در آینده اطلاعات لازم در این زمینه برای مشارکت با بخش خصوصی اعلام خواهد شد.

شهردار تهران در ادامه با تاکید بر اهمیت تهران به خبرگزاری ایلنا گفت: تهران نفس می‌کشد و حیات در آن ادامه دارد و این شهر نقش اساسی در توسعه کشور دارد و امیدوار هستیم بتوانیم دست به دست هم تهران را به شهری نمونه تبدیل کنیم البته مشکلاتی نیز وجود دارد یکی از مسائل اصلی ما کمبود منابع در شهرداری است، اما در بودجه ۹۷ شهرداری پیش بینی‌های بسیار خوبی انجام شده است و تیم شهرداری و شورا با همکاری تلاش می‌کنند تا در دو هفته آ‌ینده اصلاحیه بودجه ۹۶ را انجام دهند در بودجه هشت هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای کلانشهرها و چهار هزار میلیارد تومان آن برای پروژه‌های ریلی اختصاص دارد.

همچنین نجفی  اظهارداشت:  تبصره‌ای در خصوص محدوده اجرای طرح ایذه در هیئت دولت به تصویب رسید. بر اساس این لایحه دولت جدولی را برای استفاده از صندوق توسعه ملی پیشنهاد داده است و بر اساس این جدول دو میلیارد دلار به بحث محیط زیست آلودگی هوا و پسماند اختصاص داده شده است که ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم همچنین ۳۵۰ میلیون دلار برای حمل و نقل ریلی، ۱۵۰ میلیون دلار برای حمل و نقل ریلی، ۱۰۰ میلیون دلار برای حمل و نقل ریلی شهری و ۱۰۰ میلیون دلار برای بافت فرسوده در نظر گرفتیم که البته میزان در نظر گرفته شده برای بافت فرسوده کم است.

وی در پایان  با تشکر از قرارگاه جهاد سازندگی به عنوان پیمانکار اصلی شهرداری گفت: از آنها تشکر می‌کنیم که با وجود طلب‌هایشان پروژه‌هایشان را متوقف نکردند و فعالیت‌های خود را ادامه دادند.

برچسب‌ها:

نظر شما