شناسهٔ خبر: 46924 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس راهداری خبرداد:

همه راه‌های روستایی شهرستان کبودرآهنگ در استان همدان آسفالت شد

راه روستایی رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کبودرآهنگ در استان همدان گفت: خوشبختانه هیچ‌گونه راه روستایی فاقد آسفالت در این شهرستان وجود ندارد و همه راه‌های روستایی آسفالت شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، سهراب فتحی در نشست ستاد راهداری زمستانی و هم‌اندیشی به منظور رفع موانع و مشکلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: طول راه‌های حوزه استحفاظی شهرستان کبودرآهنگ ۸۴۱ کیلومتر است که از این مقدار ۵۳۳ کیلومتر راه روستایی است.

وی در ادامه  افزود: بیش از ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان آسفالت شده‌اند که به جرأت می‌توان گفت این مهم در کشور نخستین بار است.

فتحی  به عملیات راهداری زمستانی این شهرستان اشاره و گفت: در بحث راهداری زمستانی خوشبختانه همه موارد مهیا است و ۹۵ درصد ماشین‌آلات این اداره آمادگی کامل را برای خدمات‌رسانی در فصل زمستان دارد.

وی همچنین گفت: در بحث نمک‌پاشی نیز هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد و حتی می‌توان گفت بیش از دو سال نمک و ماسه این اداره در فصل زمستان فراهم است.

رئیس راهداری شهرستان کبودرآهنگ به وجود ۷ راهدارخانه در این شهرستان اشاره و افزود: از این تعداد سه راهدارخانه سیار و چهار راهدارخانه ثابت است.

فتحی به راهدارخانه روستای کیتو در این شهرستان نیز  اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود این راهدارخانه در این روستا، این راهدارخانه نیاز به حصارکشی و انبار نمک دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه راهدارخانه سوباشی نیز در حال توسعه و تجهیز است، یادآور شد: محور شیرین سو نیز با توجه به اینکه در شاهراه کبودرآهنگ به زنجان قرار دارد نیازمند احداث راهدارخانه است که عملیات آن سال آینده اجرایی می‌شود.

فتحی نبود ترمینال را از جمله دغدغه‌های این شهرستان بیان کرد و از مسئولان مربوطه خواست نسبت به ایجاد این مهم در این شهرستان اقدام کنند.

نظر شما