شناسهٔ خبر: 47187 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای:

تشریح آخرین وضعیت ادغام و رتبه‌بندی شرکت‌های حمل و نقل مسافری/ کاهش تصادفات جاده‌ای ازجمله مزایای رتبه‌بندی است

داود کشاورزیان رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: با اجرای طرح شبکه "سیرهمنام" و ارتقای کیفیت خدمات تا پایان امسال همه شرکت‌های حمل و نقل مسافری در کشور با ستاره رتبه‌بندی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داود کشاورزیان در آیین گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداران از فعالیت نزدیک به یک هزار و ۷۰۰ شرکت اتوبوسرانی در کشور خبر داد و گفت: با برندسازی متمرکز و اجرای طرح «شبکه سیرهمنام» تعداد شرکت‌های اتوبوسرانی در کشور کاهش خواهد یافت.

کشاورزیان افزود: امسال طرحی برای ساماندهی خدمات مسافربری جاده‌ای به نام شبکه سیرهمنام ابلاغ ‌شده که متقاضیان تاسیس شرکت، شعبه و نمایندگی باید در چارچوب آن اقدام می ‌کنند. بر اساس این طرح، شرکت‌های تعاونی و رانندگان آن، در مسیرهای مشخص و ثابت مسافر حمل می‌کنند که آشنایی رانندگان با مسیرهای کاری و کاهش تصادف، از مزیت‌های این طرح است.

وی ادامه داد: در حوزه بین الملل نیز به شرکت‌هایی اجازه فعالیت می‌دهیم که در حوزه داخلی فعال باشند.

کشاورزیان عنوان داشت: از ابتدای سال ۱۳۹۸ به این شرکت ها متناسب با تعداد ناوگان «ملکی» در مسیرهای بین المللی اجازه تردد می دهیم. در همین پیوند، آیین نامه حمل و نقل بین المللی مسافری ابلاغ شده است.

به گزارش ایرنا رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره حمل و نقل کالا نیز گفت: آیین نامه تشکیل شرکت‌های حمل و نقل کالا اواخر پارسال ابلاغ شد که شرایط تشکیل شرکت‌های تعاونی حمل کالا و شیوه توزیع سهم بین اعضا مشخص شده است.

کشاورزیان تصریح کرد: تاکنون به سه شرکت برای حمل کالا در حوزه مجازی مجوز فعالیت داده‌ایم تا در بازارگاه الکترونیکی بتوانند به صاحبان کالا، رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل خدمات ارایه کنند.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: طبق ضوابط قانونی، این سازمان همه مراحل صدور مجوز و ساخت این مجتمع های فنی را بر عهده دارد و اگر سرمایه‌گذاری در این حوزه به صورت زنجیره‌ای انجام شود بیشتر از آن حمایت می‌شود.

به گفته وی، ساخت پاسگاه‌های پلیس راه، نصب دوربین‌های کنترل سرعت و استفاده از سیستم «سپهتن» از طرح‌های ارتقای ایمنی در راه‌های کشور است.

کشاورزیان نوسازی ناوگان راهداری کشور را با توجه به مفاد لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال ۱۳۹۷ ضروری دانست.

سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) تردد وسایل نقلیه عمومی و رفتار رانندگان آنها را به صورت هوشمند رصد می‌کند.

اکنون ۱۵ هزار دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر شناسایی شده که از سامانه سپهتن در ۱۳ هزار دستگاه فعال شده است.

دومین نمایشگاه حمل و نقل بین المللی و صنایع وابسته صبح ئیروز با حضور وزیر راه و شهرسازی گشایش یافت. در این نمایشگاه ۲۰۵ شرکت داخلی حضور دارند و تا بیست و هشتم آذرماه در مصلای امام خمینی (ره) تهران میزبان علاقه مندانند.

نظر شما