شناسهٔ خبر: 47342 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، خبر داد؛

تامین خدمات زیربنایی مسکن‌مهر نیازمند ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار/ تکمیل ۹۶ درصدی مسکن‌مهر استان آذربایجان‌غربی

احمد اصغری مهرآبادی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه مشکل اصلی این طرح کشوری در خدمات زیربنایی است، گفت: افزون بر ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای خدمات زیربنایی مسکن مهر نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، گفت: دولت در بخش اتمام ساخت مسکن با مشکلی روبه رو نیست ولی در تامین خدمات زیربنایی نظیر برق، آب، گاز و دیگر خدمات با مسائلی روبه رو هستیم که درصدد رفع و حل آنها هستیم.

وی افزود: ۴۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت مدارس، کلانتری و درمانگاه، ۴۰ هزار میلیارد ریال برای اتمام کانال کشی گاز و آب و برق و حدود ۲۶ میلیارد ریال نیز برای معابر و محوطه سازی مساکن مهر کشور نیاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی هم در خصوص مساکن مهر استان به ایرنا، گفت: ۵۰ هزار واحد سهم مسکن مهر استان است که تاکنون ۴۶ هزار واحد تکمیل و پیشرفت ۹۶ درصد در این بخش حاصل شده است.

ابراهیم مبارک‌قدم با بیان اینکه مساکن مهر در شهرهای ارومیه، سردشت و مهاباد از برنامه تعیین شده عقب است، افزود: میزان پیشرفت مساکن مهر مهاباد نزدیک به ۶۷ درصد است که با همت دستگاه های مسئول تا پایان خرداد سال آینده طرح مسکن مهر در کل استان به اتمام می رسد.

وی اعلام کرد: در دهه فجر امسال ۷۰۰ واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل مردم داده می شود.

گفتنی است در دولت یازدهم و دوازدهم سالانه حدود ۲۲۰ هزار واحد مسکونی مهر تحویل مردم شده در حالیکه در دولت نهم و دهم فقط ۶۹۰ هزار واحد ساخته و تحویل مردم شد. شهرستان مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

نظر شما