شناسهٔ خبر: 47395 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان خبر داد:

بهسازی بالغ بر یکهزار کیلومتر راه روستایی در کردستان

شهرام ملکی مدیرکل راه و شهرسازی کردستان عنوان کرد: بالغ بر ۱۰۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی بالای ۲۰ خانوار در کردستان در حال بهسازی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، شهرام ملکی با اشاره به برنامه‌های هدف‌گذاری شده و توجه به حوزه راه روستایی اظهار داشت: حدود ۱۷۰۳ روستا در استان وجود دارد با ۶۰۹۸ کیلومتر شبکه راهی، یکی از استان‌هایی هستیم که از لحاظ راه روستایی آسفالته شرایط مناسبی را در کشور نداریم، لذا به همین منظور باید بتوانیم هم کمبودهای گذشته را جبران کنیم و هم بتوانیم نگاهی به آینده پروژه‌ها داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: نزدیک به ۱۰۰۰ کیلومتر از مسیرهای راه روستایی، روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان را در دستور کار داریم با برآورد حدود ۴۰۰ میلیارد تومان، خوشبختانه طی سال‌های ۹۵ و ۹۶ نزدیک به ۲۵۵ کیلومتر از این پروژه‌ها را به بهره‌برداری رسانده‌ایم.

ملکی اظهار داشت: امیدواریم با بهره‌برداری از ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان، شاخص استان کردستان را به میانگین کشوری نزدیک کنیم.

وی همچنین  افزود: در حال حاضر وضعیت شاخص استان کردستان نزدیک به ۴۷ درصد و میانگین کشوری حدود ۶۶ درصد. با بهره‌برداری از این مسیر میزان بهره‌برداری ما به ۵۵ درصد خواهد رسید.

نظر شما