شناسهٔ خبر: 47449 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست اداره ایمنی و ترافیک راهداری استان همدان خبر داد:

ایمن‌سازی آموزشی در ۲۵ مدرسه روستای حاشیه راه‌های استان همدان

ایمن سازی سرپرست اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان گفت: طرح ایمن‌سازی آموزشی در ۲۵ مدرسه روستای حاشیه راه‌های استان همدان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، فرشید بیات با تأکید بر اینکه این طرح در مدارس هدف اجرایی می‌شود، گفت: این طرح شامل آموزش عبور و مرور ایمن در مدارس شهرستان‌های استان است که با همکاری آموزش و پرورش استان انجام می‌شود.

وی افزود: ارائه مفاهیم کتب آموزشی مرتبط با موضوعات ترافیکی، آشنایی کامل به شکل انفرادی و گروهی و توزیع اقلام ترافیکی از جمله اقداماتی است که در این طرح اجرایی می‌شود.

بیات ادامه داد: این اقدام به منظور بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان مدارس، آگاهی از نحوه تردد ایمن در جاده‌ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی همانند سال‌های گذشته انجام می‌شود.

سرپرست اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان هدف از اجرای این طرح را بالا بردن ضریب ایمنی عبور و مرور دانش آموزان عنوان کرد و گفت: قرار گرفتن مدارس در کنار جاده‌ها سلامت عبور و مرور کودکان و دانش آموزان را تهدید می‌کند و به همین دلیل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در زمینه ایمن‌سازی مدارس حساسیت ویژه‌ای دارد.

این مسئول پیرامون اثربخشی اجرای این طرح یادآور شد: با اجرای موفقیت‌آمیز طرح مذکور در مدارس حاشیه راه‌های استان در سال‌های گذشته، خوشبختانه تعداد تصادفات در مناطق زیرپوشش طرح در رده سنی دانش آموزان کاهش یافته و در حقیقت به صفر رسیده است.

نظر شما