شناسهٔ خبر: 47479 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان قم مطرح شد:

تعیین تکلیف پل روگذر محور سلفچگان- ساوه در تقاطع روستای تاج خاتون تا ۲ ماه آینده

نشست چهارمین جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان قم به ریاست معاون امور عمرانی استانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، در چهارمین جلسه کمیته ایمنی راه‌های استان قم که به ریاست معاون امور عمرانی استانداری تشکیل شد، محسن بهشتی گفت: از ابتدای سال گذشته تا پایان آبان ماه ۹۵، تعداد ۱۴۷ تن از هم‌میهنان در محورهای استان جان خود را از دست داده‌اند که این رقم در سال جاری با ۴۲ تن کاهش به ۱۰۵ تن رسیده است.

معاون امور عمرانی استانداری قم افزود: تعداد ۶۶ نقطه پرحادثه شناسایی و توسط مشاور اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در حال انجام مطالعات است که پس از دریافت اعتبارات با توجه به اولویت رفع خواهد شد.

بهشتی با اشاره به بلاتکلیفی طرح پل روگذر محور سلفچگان - ساوه در تقاطع روستای تاج خاتون با راه‌آهن اظهار کرد: این طرح که حدود ۳ سال است بلااستفاده مانده، نماد بی‌توجهی متولیان طرح به خواسته‌ها و نظرات مردم است.

بهشتی توضیح داد: مسئولان استان در حالی باید پاسخگوی این مطالبات مردمی باشند که این طرح، ملی است و سازمان راهداری کشور باید تکلیف کارفرما و پیمانکار آن را روشن کند.

معاون امور عمرانی استانداری قم به رایزنی‌های صورت گرفته با سازمان راهداری اشاره کرد و گفت: با توافق به عمل آمده مقرر شد تا کارفرمای طرح در استان تغییر نماید و پیمانکار هم اگر توان اجرا دارد هر چه سریع‌تر طرح را تکمیل کرده و به بهره‌برداری برساند و اگر توان اجرایی ندارد از این طرح خلعید شود.

در ادامه جلسه مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ضمن تبریک هفته حمل‌ونقل اظهار کرد: با توجه به شروع فصل زمستان استاندار از راهدارخانه‌ها و آخرین اقدامات، آماده‌باش و تجهیزات موجود آن‌ها بازدید به عمل آورد.

صبوری با بیان این که نصب نیوجرسی در کمربندی امام علی (ع) موجب افزایش و ارتقای ضریب ایمنی و کاهش تصادفات و سوانح رانندگی می‌شود، توضیح داد: طبق توافقات صورت گرفته اجرای نصب نیوجرسی در کمربندی امام علی (ع) بر عهده دو اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان و شهرداری قم است که اجرای این طرح توسط راهداری در حال انجام است و امیدواریم شهرداری نیز نصب نیوجرسی‌ها را در کمربندی فوق هر چه سریع‌تر شروع نماید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در ادامه تشریح کرد: نصب نیوجرسی در کمربندی امام علی (ع) حدفاصل امامزاده شاه جمال تا تقاطع غیرهمسطح ۷۲ تن برعهده اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و از تقاطع مذکور تا میدان ولی‌عصر (عج) بر عهده شهرداری خواهد بود.

وی به وقوع تصادفات و سوانح رانندگی ناشی از عبور شتر در آزادراه قم- گرمسار اشاره کرد و توضیح داد: برای کاهش تصادفات با شترها می‌بایست آشکارسازی و نصب گردنبند شبرنگی به شترها در این محور توسط بهره‌بردار آزادراه گرمسار انجام پذیرد و در این خصوص با ساربان‌ها نیز هماهنگی لازم به عمل آید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان به افزایش آمار تصادفات در محدوده محور جاده‌ای روستای راهجرد اشاره کرد و در خصوص اقدامات صورت گرفته برای کاهش تصادفات در این محور افزود: مطالعات احداث پل توسط مشاور راه و شهرسازی در حال انجام است و ایمن‌سازی کنار جاده و نصب موانع توسط اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای صورت می‌گیرد.

نظر شما