شناسهٔ خبر: 47545 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل راهداری استان همدان؛

جلوگیری از فرار بارهای غیرمجاز در دستور کار است

مصطفی پناهنده معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان بر جلوگیری از فرار بارهای غیرمجاز با اضافه تناژ در استان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، مصطفی پناهنده با تأکید بر اینکه یکی از مشکلاتی که ما اکنون با آن روبرو هستیم موضوع فرار بار است، اظهار داشت: متأسفانه این موضوع در شهرستان کبودراهنگ نسبت به دیگر شهرستان های استان زیاد است.

وی افزود: این فرار بار در صورتی که آن ناوگان اضافه بار داشته باشد موجب ضرر و زیان رساندن به جاده می شود و امکان دارد عوارض قانونی را پرداخت نکرده باشد و از طرف دیگر اگر مشکل ایمنی پیش آید مشخص نیست بیمه داشته باشد.

پناهنده اضافه کرد: البته بحث قاچاق کالا نیز توسط این ناوگان انجام می شود و وقتی ناوگانی شناسنامه نداشته باشد و حمل بار آن زیر نظر هیچ ارگانی نباشد احتمال تخلفات زیادی وجود دارد.

معاون حمل و نقل راهداری استان بیان داشت: در این خصوص با فرماندهی پلیس راه استان برنامه ای را مدون کرده و امید است این مشکل هم برطرف شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اميد است در سال جاري با استمرار برنامه ريزي مناسب و اصلاح برخي فرآيند هاي عملياتي شاهد کاهش حمل بار بدون بارنامه در سطح جاده هاي استان باشيم  
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان در ادامه با اشاره به عملیات راهداری زمستانی از رانندگان خواست در ۳ ماه آخر سال با توجه برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کرده و تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ و چراغ چشمک‌زن و جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفاءحریق همراه داشته باشند.

پناهنده، با تاکید بر کنترل خودروها برای استفاده از تجهیزات زمستانی اذعان داشت: شرکت های مسافری ملزم هستند وسائط نقلیه خود را از لحاظ داشتن لاستیک، چراغ و زنجیر چرخ و بخاری و سایر تجهیزات زمستانی کنترل کنند و در صورت نداشتن  این تجهیزات از ارائه خدمات به آنها خودداری کنند.
 

نظر شما