شناسهٔ خبر: 47573 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه وشهرسازی مطرح کرد

ورود سرمایه و تجهیزات، حلقه مفقوده بیمارستان‌سازی در ایران/ بخش خصوصی طرح‌های نو و جدید ارائه کند

محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است که ورود سرمایه و تجهیزات حلقه مفقوده بیمارستان‌سازی در ایران است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدجعفر علیزاده در جمع خبرنگاران درخصوص حمایت دولت از بخش خصوصی در زمینه بیمارستان سازی اظهار داشت: واقعیت این است که در شرایط خاصی هستیم و پیمانکاران و مشاوران باید بپذیرند که آن دوران که پول زیادی داشته و دائم پروژه جدید داشتیم بعید است تکرار شود. بخش خصوصی را تشویق می‌کنیم که طرح جدید و نو ارائه کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هنگامی که گفته می‌شود نقدینگی بخش خصوصی از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است علامتی است که متخصصان بدانند در بخش خصوصی مشکل نقدینگی وجود ندارد. موضوع اصلی جهت دادن به این نقدینگی ها است. متخصصان باید طرح های نو ارائه کنند تا از وابستگی به دولت کاسته شود.

همچنین علیزاده در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی گفت: این نمایشگاه فرصتی بود برای حضور کشورهای خارجی و برقراری ارتباط در زمینه بیمارستان سازی و سرمایه‌گذاری، زیرا ورود سرمایه و تجهیزات، حلقه مفقوده بیمارستان سازی در ایران است و طی بازدیدی که از غرفه‌ها داشتم متوجه شدم این نمایشگاه فرصتی را برای مذاکره با شرکت‌ها از کشورهای مختلف مانند ایتالیا، کره جنوبی و قطر فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه‌های تخصصی مخاطبین خاص خود را دارد، اظهار کرد: از آنجایی که من از اکثر غرفه‌ها بازدید کردم متوجه شدم خوشبختانه ارتباطات ایجاد شده و همه افراد و سازمان‌هایی که در زمینه بیمارستان سازی فعالیت می‌کنند، مانند ارتش و سپاه از این نمایشگاه بازدید داشتند.

علیزاده با تاکید بر اینکه نمایشگاه بیمارستان‌سازی فرصت بی‌بدیلی برای مشاهده آخرین یافته‌هاست،افزود: در قسمت تجهیزات بیمارستانی نوآوری‌های خوبی صورت گرفته است که در این نمایشگاه عرضه شد. همچنین در استفاده از استراکچرهای پیش ساخته در ساخت فضای بهداشتی گام‌های خوبی برداشته  که ارائه شده است. در قسمت معماری بیمارستان‌ها نیز تغییرات خوبی انجام شده است که قابل مشاهده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حضور کشورهای خارجی در نمایشگاه بیمارستان سازی تصریح کرد: این نمایشگاه فرصتی بود برای حضور کشورهای خارجی و برقراری ارتباط در زمینه بیمارستان سازی و سرمایه گذاری، زیرا ورود سرمایه و تجهیزات حلقه مفقوده بیمارستان سازی در ایران است. طی بازدیدی که از غرفه ها داشتم متوجه شدم این نمایشگاه فرصتی را برای مذاکره با شرکت‌ها از کشورهای مختلف مانند ایتالیا، کره جنوبی و قطر فراهم کرده است.

علیزاده تاکید کرد: به نظر من برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌های خاص در رسیدن به اهداف خاص موفق بوده و برای طیف وسیعی از مهندسان فرصتی است که آخرین یافته‌ها را مشاهده کنند.

نظر شما