شناسهٔ خبر: 47785 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

فخاری مطرح کرد؛

شناسایی و برچسب‌گذاری نقاط امن ادارات و اماکن عمومی/ سطح آموزش مردم در زلزله بسیار کم است

الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران پیشنهاد داد تا که نقاط امن ادارات و اماکن عمومی توسط دستگاه‌های متولی مدیریت بحران از جمله هلال احمر و شهرداری شناسایی و برچسب‌گذاری شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، الهام فخاری با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های مختلف برای آرامش نسبی شهروندان در زمان بروز حادثه استفاده کنیم، گفت: در دو زلزله اخیر تعدادی از هموطنان‌مان به دلیل ترس از زلزله و هجوم برای خروج و همچنین خروج نامناسب از محل استقرارشان دچار مصدومیت شدند که این نشان می‌دهد سطح آموزش مردم کم است. بسیاری از شهروندان حتی نمی‌دانند اگر در منزل یا محل کارشان هستند کجا باید مستقر شوند.

وی با بیان اینکه اگر مردم فضا‌های امن در محل زندگی و کار خود را بشناسند و بدانند که در زمان بروز زلزله می‌توانند در این مکان‌ها مستقر شوند، قطعا به آرامش نسبی می‌رسند و به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که از ظرفیت‌های جمعیت هلال احمر یا دستگاه‌هایی که تحت نظر شهرداری تهران هستند و آشنایی کاملی با این مسائل دارند از جمله سازمان مدیریت بحران استفاده و مکان‌های امن در محل‌های عمومی، ادارات و بنا به درخواست مردم در منازل مشخص شود و با نصب برچسب مشخص کنند که این مکان‌ها برای پناه گیری مناسب است.

فخاری با تاکید بر اینکه ورود امدادگران به منازل باید بنا به درخواست مردم باشد، به ایسنا گفت: این پیشنهاد در کوتاه مدت قابل اجراست و می‌تواند ضریب اطمینان را افزایش دهد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر نیز طی جلسه‌ای اعلام کرده است که آماده همکاری مشترک با شهرداری در راستای توان‌افزایی شهروندان است، افزود: بنده به عنوان عضو شورای شهر این پیشنهادم را پیگیری خواهم کرد تا بتوانیم حداقل به مردم اطمینان دهیم که نقاط امنی در خانه یا محل کارشان وجود دارد که می‌توانند در وهله اول در آنجا پناه گرفته و سپس از ساختمان خارج شوند. نه اینکه با هجوم‌شان به سمت خارج از ساختمان سبب مصدومیت خود و سایر افراد شود.

نظر شما