شناسهٔ خبر: 48063 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان تشریح کرد:

آخرین وضعیت اتمام پرونده مسکن مهر در استان کردستان/ جزئیات ارتقاء وضعیت راه‌ها و احداث ۱۰۰۰ کیلومتر راه روستایی در کل استان

شهرام ملکی شهرام ملکی گفت: ۳۸ هزار واحد مسکن مهر برای ساخت به استان کردستان ابلاغ شده که از این تعداد تا کنون بیش از ۳۲ هزار واحد تحویل متقاضیان شده و تعداد ۴۰۰ واحد مسکن مهر نیز بدون متقاضی باقی مانده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شهرام ملکی با اشاره به اینکه به زودی ۵۰۰ واحد مسکن مهر جدید را تحویل و به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: باقی مانده مسکن مهر نیز در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و جشن پایان پروژه مسکن مهر در شهریور ۹۷ برگزار می شود.

وضعیت راه‌های اصلی استان کردستان به بزرگراه ارتقاء‌ می یابد

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان با بیان اینکه راه نقش انکار ناپذير در توسعه همه جانبه استان کردستان دارد و يکي از مطالبات جدي مردم، مسئولين و نمايندگان استان است تصریح کرد: با برنامه‌ريزي‌های انجام شده و تدوین یک برنامه جامع به دنبال تغییر وضعيت راه‌های اصلي استان به بزرگراه، با اولويت شهر سنندج هستیم.

ملکی افزود: در این برنامه‌ریزی راه‌های اصلی را از شهر سنندج به مراکز شهرستان‌ها و به استان‌های همجوار شمالي و جنوبي به صورت بزرگراه ارتقاء خواهیم داد.

وی گفت: ۸ مناقصه برای محورهای اصلی استان برگزار شده است که بحث کريدور شمال به جنوب استان نیز در دستور کار قرار دارد و محور سقز- دیواندره- سنندج- کامیاران یکی از محورهای اصلی استان است که در مجموع ۷۵ کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۵ میلیارد تومان توسط شرکت ساخت و توسعه به مناقصه گذاشته شده است.

ملکی همچنین به محور سنندج- مریوان اشاره کرد و افزود: محور سنندج- مريوان در مسير "واريانت تيژتيژ"-  "گاران" به طول ۵۲ کيلومتر به عنوان مسير جديد درحال احداث است که از اين مقدار حدود ۳۰ کيلومتر آن با پيشرفت فيزيکي ۹۰ درصد در حال اتمام است.

ملکی ادامه داد: ۲۲ کيلومتر از محور سنندج- مریوان باقی مانده است که تونلی به طول یک‌هزار و ۸۸۴ متر و با هزینه‌ای بالغ بر ۹۶ میلیارد تومان در دست احداث بوده که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان به محور گردنه "صلوات آباد" اشاره کرد و گفت: این محور یکی از مسیرهای سخت و پرترافیک استان است که کارکرد گردشگری در شهر سنندج دارد و تلاش داریم این محور ۲۱.۵ کیلومتری را سریع به بهره‌برداری برسانیم و هم اکنون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۳۵ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و در سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

ملکی به محور واقع در حوزه بیجار- همدان اشاره کرد و بیان داشت: این محور یکی از پروژه‌ها و مطالبات جدی مردم منطقه بوده که احداث یک قطعه آن به طول ۶ کیلومتر دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی است، و کل مسیر در سال  ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی به دیگر پروژه در دست اقدام در استان کردستان اشاره کرد و ادامه داد: محور بیجار- دیواندره به طول ۱۲کیلومتر قطعه دوم، محور بیجار- زنجان به طول ۱۸ کیلومتر، محور کامیاران – مریوان- سروآباد به طول ۱۵ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۳۸ درصدی در حال احداث بوده و در سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به راه روستایی در استان کردستان شده است، گفت: استان کردستان با یک‌هزار و ۷۰۳ روستا، دارای ۶ هزار و ۹۸ کیلومتر شبکه راه است که احداث یک‌هزار کیلومتر راه برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار با هزینه‌ای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد.

نظر شما